Azijos apibūdinimas


Azijos apibūdinimas. Azija – didžiausias žemynas. Azija yra pats didžiausias žemynas pasaulyje. Dėl gamtos ir gyventojų didelės įvairovės Azija paskirstyta į šiuos regionus. Kalbos ir religijos. Azijoje yra labai daug kalbų, net 2200 tūkstančių. Islamo šalių gyventojai. Islamas – tai. Musulmonų maldos namai. Tikėti tik į vieną Dieva Alachą ir jo pranaša Mahometą. Kinija ir jos gyventojai. Kinija pagal gyventojų skaičių yra pirma pasaulyje. Viena šeima – vienas vaikas. Ištikus problemai dėl didelio gyventojų tankumo. Azijos įdomybės. Didžiausi Azijos kalnai.

Azija yra pats didžiausias žemynas pasaulyje, jo plotas yra apie 44,5 mln km² Azijoje gyvena 60 % viso pasaulio gyventojų. Visame žemyne gyvena apie 4 mlrd. gyventojų. Azijoje gyventojai pasiskirstę labai netolygiai. Tankiausiai gyvenama žemyno pietuose ir rytuose, dėl palankaus, šilto bei drėgno klimato. Šiuose regionuose gyvena beveik puse pasaulio gyventojų. Gyventojų tankumas kai kur siekia iki 500 žm/km². Tačiau kai kurie Azijos plotai gyvenami labai retai, tankumas kai kuriuose regionuose siekia tik 1 žm/km². Itin mažai žmonių Sibiro šiaurėje ir Arkties salose.

Azijoje yra labai daug kalbų, net 2200 tūkstančių, taip yra dėlto, nes Azijoje yra labai daug valstybių. Kai kurios kalbos yra retai naudojamos, jomis nekalba net 100 tūkst. žmonių. Azijoje yra susiformavusių daug svarbių religijų. Daugelyje šalių paplitusi ne viena religija. Pavyzdžiui, islamo religija vyrauja Pietvakarių ir Vidurio Azijoje. Pagrindinės religijos: Katalikybė, islamas, induizmas, budizmas, stačiatikybė.

Musulmonų maldos namai yra mečetės. Jos turi vieną ar kelis bokštus – minaretus. Jas puošia įvairūs raštai, Korano ištraukos, nes islamo religija draudžia vaizduoti žmones ar gyvūnus.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2744 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (537 žodžiai)
  • Justas
  • Azijos apibūdinimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Azijos apibūdinimas. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/azijos-apibudinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:03
×