Bakterijos nustatymas iš šlapimo mėginio



Įvadas. Bakterijos nustatymo tyrimas. Mėginio paėmimas ir priėmimas. Priemonės bei įranga reikalinga mikrobiologiniam tyrimui. Terpių gamyba. K. pneumoniae nustatymo iš šlapimo mėginio procedūra. Klebsiella pneumoniae patvirtinimas. Galimos technologo klaidos. Galimų klaidų prevencija. Išvados. Literatūra.
Klebsiella pneumoniae gali sukelti šlapimo takų, apatinių tulžies takų, viršutinių kvėpavimo takų ir chirurginių žaizdų infekcijas, pneumoniją, meningitą bei sepsį. Šis mikroorganizmas dažniausiai plinta per kontaktą tarp žmonių. Kaip ir kitų su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų atveju, bakterijos gali būti platinamos sveikatos priežiūros įstaigose per užterštas sveikatos priežiūros darbuotojų rankas arba dėl ilgalaikio invazinių prietaisų naudojimo ar ilgalaikio plataus spektro antibiotikų vartojimo, per orą šios bakterijos neplinta. Bendri infekcijos požymiai : karščiavimas, šaltkrėtis, paraudimas, patinimas, skausmas ir pūliai iš žaizdos ar operacijos vietos. Klebsiella pneumoniae dauginasi 15 40 ˚C temperatūroje, tačiau laboratorijoje dažniausiai auginama prie 37 ˚C temperatūros, 1 2 paras ant MacConkey, UTI ir kraujo agarų.
Uždaviniai:
Išnagrinėti medžiagos ėminio paėmimo, laikymo, priėmimo, paruošimo mikrobiologiniam tyrimui ypatumus.
Išsiaiškinti kaip turi būti paruošta darbo vieta, priemonės, kaip gaminamos naudojamos terpės.
Aprašyti K. pneumoniae tyrimo šlapimo mėginyje eigą, ypatumus.
Įvertinti K. pneumoniae augimą šlapimo mėginyje.
Išnagrinėti galimas klaidas bei jų prevencija, biomedicinos technologo vaidmenį atliekant mikrobiologinį tyrimą.
Prieš surenkant šlapimą, būtina apsiplauti švariu vandeniu išorinius lytinius organus (nenaudoti muilo ir kt. ploviklių). Į vienkartinį indelį surinkti 20 30 ml rytinio šlapimo. Indelis būtinai turi būti sterilus. Šlapimas į laboratoriją pristatomas per 2 dienas ir turi būti laikomas šaltesnėje temperatūroje. Laboratorijoje šlapimo indelis yra užregistruojamas ir įvedamas į sistemą, ant jo užklijuojamas lipdukas su individualiu kodu ir perduodamas darbuotojoms per tam skirtą langelį.
Šiam tyrimui bus reikalingas kraujo, MacConkey ir UTI agarai. Visos šios terpės yra gaminamos pačioje laboratorijoje.
Nusiploviau rankas, užsidėjau vienkartines pirštines, pasiruošiau darbo vietą, dezinfekavau paviršius, atsinešiau visas tyrimui reikalingas priemones, pasirūpinau, kad viskas būtų sterilu.
Tada įsitikinau, kad kodas ir asmens pavardė ant šlapimo indelio atitiktų kodą ir pavardę esančią dokumento lape.
Atspausdintus lipdukus su individualiu brūkšniniu kodu priklijavau ant naudojamų petri lėkštelių viršaus.
Atidariau šlapimo indelį, išsipakavau vienkartinę kilpelę ir ją įkišau į šlapimą, kilpelę pasukioju šlapime taip, kad prie jos galiuko prisikabintų lašas. Tada šlapimą sėjau ant kraujo, MacConkey ir UTI agarų eglutės metodu, kiekvienam agarui naudojau vis kitą sterilią kilpelę, panaudotos kilpelės metamos prie užterštų atliekų.
- Microsoft Word 677 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (1300 žodžiai)
- Kolegija
- Dovilė
-