Baldų aptraukimo medžiagos


Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Aptraukimas. Aptraukimo istorija. Kaip išpopuliarėjo minkštų baldų aptraukimas? Aptraukimo medžiagų skirstymas. Pagal naudojamas žaliavas yra trys skirstomos į 3 pagrindinius audinius. Natūralūs audiniai. Odos rūšys. Sintetiniai audiniai. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Minkštų kėdžių idėja, kilo dar 1626 m, kuomet buvo įkurtas pirmasis cechas. Šio laikotarpio pasiekimai leido lengviau kontroliuoti kamšalo formą ir pasiskirstymą. Taip atsirado sėdynė, kurią buvo galima aptraukti bet kokių audiniu. XIX a. populiariausias Viktorijos laikų laikotarpis augo, o sėdynių pagalvėms įdiegtos naujovės, pvz., mašinų audiniai, cheminiai dažai, spaustuvinės medvilnės ir plieninės ritės spyruoklės, paskatino apmušalų pramonę. Šie pasiekimai ne tik patenkino didesnės, sudėtingesnės kamšalų ir pynimo paklausą, bet ir padėjo įtvirtinti daugiau atspausdintų audinių. XX a. atsirado naujas stilius „Mission“ ir XX a. vidurio modernas. Šie įstojo į istorinių minkštų baldų Viktorijos ir Elžbietos erų stilius. "DuPont" nailono išradimas 1930-ųjų viduryje padarė apmušalus patvaresnius ir lankstesnius. Kiti XX a. vystymosi pavyzdžiai, pvz., suformuotos putplasčio šerdys ir išlenktas plienas, padėjo dizaineriams stumti apmušalus į priekį. Šiandienos interjero dizaino stiliai turi švarias, elegantiškas linijas ir daug mažiau audinių bei draperijų, nei praeityje, tačiau apmušalai vis dar yra pagrindinis interjero dizaino elementas ir vienas svarbiausių būdų pakeisti ar nustatyti toną namuose ar biure.

Pagal naudojamas žaliavas yra trys skirstomos į 3 pagrindinius audinius:

Medvilnė - augalinis pluoštas, kuris dažniausiai perdirbamas į siūlus, kurie tinkami minkštų, orui pralaidžių tekstilės audinių gamybai. Aukščiausioji medvilnė, pagaminta iš ilgiausių pluoštų, gali atrodyti beveik tokia lygi ir blizgi kaip šilkas. Žemesnės rūšys, kurios yra pagamintos iš trumpesnių pluoštų, gali pasirodyti neaiškios ir nuobodžios. Dar svarbiau nei išvaizda, trumpesnių pluoštų pagaminta medžiaga taip pat yra mažiau patvari. Kalbant apie medvilnę kaip apie apmušalą, yra ypač gera parinktis savo kvėpavimo faktoriumi. Yra minkšta, atspari dilimui, be to galima lengvai dažyti, todėl tai yra universalus variantas, galintis dirbti su daugybe skirtingų dekoro stilių. Natūrali medvilnė turi hipoalergines savybes, todėl tai gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie yra jautrūs chemikalams. Kaip ir visi audiniai, medvilnė turi tam tikrų trūkumų. Kadangi ji pakankamai gerai sutraukia dažus, ji taip pat gali lengvai pasiimti spalvą pvz. iš naujų mėlynų džinsų. Taip pat drėgmės sugėrimas yra neigiamas, nes išsiliejimai greitai įsigeria. Medvilnė jautriai reaguoja į saulės spinduliuotę, todėl laikui bėgant gali susilpnėti.

  • Microsoft Word 791 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1668 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dominyka
  • Baldų aptraukimo medžiagos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baldų aptraukimo medžiagos. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/baldu-aptraukimo-medziagos.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 07:56
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo