Bio ir Savaro dėsnio taikymas


Bio ir savaro dėsnis. Bio savaro desnis. Bio-savaro dėsnis. Magnetinio indukcijos vektoriaus kryptis nustatyti. Bio ir savaro dėsnio taikymas matuojant. Bio ir savaro desnio taikymas matuojant zemes magnetinio lauko horizontaliaja komponente. Bio ir savaro desnis taikymas. Bio savaro desnio taikymas matuojant zemes magnetinio lauko horizontaliaja komponente. Bio ir savaro desnio taikymas isvados. Bio savaro ir laplaso dėsnis.

Bio ir savaro dėsnio taikymas žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru. Suprasti bio ir svaro dėsnio esmę, susipažinti su jo praktinio taikymo galimybėmis ir išmokti pritaikyti jį žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru. Teorinė dalis. Darbo metodika. Darbo eiga. Išvados. Naudota literatūra.

Bio ir savaro dėsnio taikymas žemės magnetinidarbo tikslas -

Teorinė dalis. Laidininku tekėdama elektros srovė sukuria aplink save magnetinį lauką, kurio magnetinė indukcija išreiškiama bio ir savaro dėsniu: srovės elemento i×dl sukurto magnetinio lauko indukcija yra proporcinga šio elemento didumui ir atvirkščiai proporcinga atstumo ir iki nagrinėjamo lauko taško kvadratui. Skaliarinė dėpriklauso ne tik nuo srovės stiprumo laidininko ilgio, atstumo iki taško, bet ir nuo laidininko formos.

Magnetinės indukcijos vektoriaus kryptis nustatoma dešiniojo sraigto taisykle. Tiesios srovės atveju jos kryptis sutampa su sraigto galvutės sukimo kryptimi, vijos atveju jos kryptis - sraigto smigimo kryptis.

žemė yra natūralus magnetas, kurio magnetiniai poliai yra netoli geografinių polių. Magnetinės indukcijos linijų nubrėžtų iš šiaurės magnetinio poliaus n į pietų magnetinį polių s, projekcijos žemės paviršiuje vadinamos magnetiniais dienovidiniais. Per mag-netinį dienovidinį ir žemės centrą nubrėžta plokšuma vadinama dienovidinio plok-štuma. Kampas tarp magnetinio ir geografinio dienovidinių vadinamas deklinacija d.

Kampas tarp magnetinės indukcijos dedamųjų horizontaliosios bh ir vertikaliųjų bv bet kurioje geografinėje plokštumoje vadinamas inklinacija i.

Magnetinis laukas kinta nuo 24 ik 68 mt. Tam didelės įtakos turi saulės vėjas, elektros srovės jonosferoje ir šiluminių procesų aktyvumas žemės gelmėse, kur, kaip teigiama, yra 2500 km spindulio elektrai laidaus skysčio sluoksnis. Juo tekanti elektros srovė ir kuria žemės magnetinį lauką.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (523 žodžiai)
  • Saulenis
  • Bio ir Savaro dėsnio taikymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bio ir Savaro dėsnio taikymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bio-ir-savaro-desnio-taikymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo