Biologiškai aktyvios medžiagos Jūros gyvūnuose



Kokie faktoriai lemia, kad vandens augalai yra svarbūs biologiškai aktyvių medžiagų šaltiniai? Vandenynas ir jo nauda. Augalai, iš kurių daugiausiai išskiriama biologiškai aktyvių komponentų? Kodėl stuburiniai jūrų gyvūnai turi daug biologiškai aktyvių komponentų? Biologiškai chemiškai aktyvios medžiagos, išskirtos iš vandens gyvūnų? Kodėl didėja susidomėjimas jūrų augmenija? Pasaulyje didėja mikroorganizmų atsparumas. Žuvų epifizės ir hipofizės hormonai. Hipofizės ir hypotaliamuso hormonai. Žuvų lytiniai hormonai. Žuvų kasos hormonai.
Psichovegetacinius sutrikimus šalinančiu,mikrocirkuliaciją, kraujotaką aktyvinančiu, baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitą reguliuojančiu,acidozę šalinančiu, spazmolitiniu ir kitais poveikiais.Mikroorganizmai neįgyja atsparumo.
Resursų.Vandenyne gyvena daug gyvūnų ir augalų rūšių.Yra daugybė būdų kaip iš jų
sukurti naujus maisto produktus, vaistus ir įvairiausius maisto papildus.Didelė galimybė juos panaudoti maisto pramonėje. Vandenyno biologinė įvairovė prasideda nuo
mikroorganizmų ir baigiasi stuburiniais gyvūnais;Augalija ir gyvūnija turi galybę ekologiškų chemiškai ir biologiškai aktyvių mikrokomponentų;Daugybė unikalių cheminių medžiagų, kurias galima panaudoti farmacijoje;Tai skatina tirti vandenyno ekosistemas ir ieškoti naujų cheminių elementų;Atsiranda galimybė atrasti naujas medžiagas,leidžiančias gydyti vėžį, AIDS, uždegimus, virusines,bakterines ir grybelines ligas;
Jūros dumblių nauda: daugumas dumblių yra maistas, žmogui ir gyvūnams;Naudojami kaip vaistai;Naudojami kaip papildai:Naudojami kaip trąšos žemės ūkyje;Dumbliai išskiria deguonį taip praturtindami juo žemės planetą.mėlynieji, žalieji arba raudonieji dumbliai.Per didelis jų kiekis sukelia smarkų širdies plakimą bei sutrikdo inkstų veikslą, kenkia ir skydliaukei.
Kodėl stuburiniai jūrų gyvūnai turi daug biologiškai aktyvių komponentų ?
Daugiausiai chemiškai ir biologiškai aktyvių medžiagų išskiriama iš:Jūros pinčių;Medūzų;Jūros plūkių;Koralų;Jūros samangyvių (angl. bryozoans);Moliuskų;Dygiaodžių;Vėžiagyvių.
Nes jie bendrauja tarpusavyje, kovoja tarpusavyje, ginasi nuo patogenų,ginasii nuo plėšrūnų.
Pirminiai metabolitai (Cheminės medžiagos, kurios reikalingos ląstelėms daugintis;ir pačiam organizmui išlikti Pavyzdžiui : – Baltymai,Angliavandeniai;Lipidai (riebalai);nukleino rūgštys)
Antriniai metabolitai(Medžiagos, kurios reikalingos ne organizmo išlikimui, bet suteikia evoliucijos eigoje organizmui tam tikrų pranašumų;Pavyzdžiui:-antibakterinių medžiagų gamyba ;- antivirusinių medžiagų gamyba;- toksinų gamyba;)
raumenys yra lengvai virškinami, turi daug baltymų ir tinkamai subalansuotų amino rūgščių; iš raumenų gali būti gaunami peptidai ir hidrolizatai, kurie gali naudojami kaip funkcionalusis maistas;gauti peptidai veikia kraujo spaudimą mažinančiai, pasižymi prieštrombiniu,imunomoduliaciniu ir antioksidaciniu veikimu.
Žuvų odos kolagenas, žuvų želatina (Želatina pasižymi kaip antioksidantas ir kraujospūdį mažinanti medžiaga;Pagerina Ca2+ įsisavinimą organizme), žuvų taukai (daug omega 3 nesočiųjų riebalų rūgčių), žuvų griaučiai, žuvų vidaus organai ( fermentai), žuvų ikrai (lecitinas), Moliuskų ir vėžiagyvių kiautai (chitinas)
Kodėl didėja susidomėjimas jūrų augmenija ? Pasaulyje didėja mikroorganizmų atsparumas antibiotikams;Daugėja (ypač vaikų) alerginių susirgimų;Tokie produktai yra natūralūs ir, lyginant su cheminiais preparatais, mažiau ar net visiškai nekenkia žmonių sveikatai;Išgryninta medžiaga veikia žymiai kitaip nei būdama kartu su kitomis augale.
Epifizė – konkorėžinė liauka, susidedanti iš iš koloidinių ląstelių – pineocitų ir nervinių kamienų;
Melatoninas (Stabdo lytinių liaukų brendimą,Sukelia melanoforų susitraukimą ir sukelia odos pablyškimą)
Adrenoglomerulotropinas -tai mažos molekulinės masės darinys, lengvai praeinantis pro visas membranas,- Jis yra a.r. triptofano darinys ,skatina kortikoidų, tokių kaip aldosteronas, sekreciją;aldosteronas sukelia inkstų sekreciją.
- Microsoft Word 23 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 8 puslapiai (2535 žodžiai)
- Universitetas
- Laura
-