Dehidratuotos odos būklės gerinimas kosmetinėmis priemonėmis ir masažu


Dehidratuotos odos būklės gerinimas kosmetinėmis priemonėmis ir masažu. Tyrimo parametrai Objektas. Dehidratuotos odos samprata ir atsiradimas. Odos drėgmės balanso grąžinimas taikant masažą. Vandens balansą atstatančios priemonės priklausomai nuo odos tipo.


Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis (2014) per pastaruosius metus sparčiai išaugo žmonių skaičius, turinčių dehidratuotą odą. Balčienė ir Čiupkovas (2005) pastebi, kad veido odos dehidratacija gali paveikti bet kokio amžiaus ir bet kokio tipo odą . Dehidratuota oda diskomfortą. Oda išskiria nepakankamą kiekį riebalų ir yra praradusi savybę sulaikyti vandenį. Šis sutrikimas laikui bėgant iššaukia odos problemas. Tyrėja padarė išvadą, kad ,,Oda tampa šiurkšti ir nelygi, paryškėja jos piešinys, parausta, pleiskanoja, ima niežėti. Ilgainiui praranda elastingumą, vientisumą, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali patekti įvairių aplinkos medžiagų, alergenų, patogeninių mikroorganizmų ir sukelti uždegimą. Pro  pažeistą odą lengviau patenka įvairios sensibilizuojančios cheminės medžiagos, kurios gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą‘‘ .(p.70; Radzevičienė, 2007 ).

Literatūroje galima rasti daugybę staipsniu apie dehidratuotos odos problemas ir jų aktualumą. Svarbu išsiaiškinti dehidrataciją lemiančius veiksnius. Drėgmės balansą atstatančias priemones ir jų efektyvumą.

Objektas: Kosmetinės priemonės ir klasikinis masažas gerinant dehidratuotos odos būklę.

Problema: Koks kosmetinių priemonių ir masažo poveikis gerinant dehidratuotos odos būklę?

Tikslas: Atskleisti koks kosmetinių priemonių ir masažo poveikis gerinant dehidratuotos odos būklę

Atskleisti dehidratuotos odos būklės gerėjimą priklausomai nuo naudojamos kosmetikos ir odos tipo.

Vasiliauskienė (2005) teigia, kad, dehidratuota oda – tai oda su sutrikusiu vandens balansu, kurios pagrindinės problemos yra raginiame sluoksnyje. Odos drėgmės  balansą palaiko du pagrindiniai mechanizmai – tai osmosinis ir fiziologinis. Jeigu šis balansas sutrinka –  iš karto pasikeičia odos išvaizda. Dehidratuota oda neelastinga, nestangri, pleiskanojanti su mikroįtrūkimais, pilkšvos spalvos. Tai gali sukelti padidėjusį odos jautrumą. Taip pat sutrinka fermentų, kurie atsakingi už raginių ląstelių nusilupimą, veiklą, todėl daugelis raginių žvynelių lieka susijungę ant odos paviršiaus ir  sukelia odos šiurkštumą ir matomas pleiskanas. Žvyneliai gali užkimšti poras, to pasekoje formuojasi komedonai ir bėrimo elementai.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1339 žodžiai)
  • Kolegija
  • Guoda
  • Dehidratuotos odos būklės gerinimas kosmetinėmis priemonėmis ir masažu
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dehidratuotos odos būklės gerinimas kosmetinėmis priemonėmis ir masažu. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/dehidratuotos-odos-bukles-gerinimas-kosmetinemis-priemonemis-ir-masazu.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 21:07
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo