Ergonominiai reikalavimai kineziterapeuto darbo vietoje



Medicinos ergonomika. Bendrieji ergonominiai reikalavimai darbo vietai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.
Dalykai kurie turi būti įtraukti į darbuotojų sveikatos ir saugos valdymo sistemas:
2.Turi būti konsultuojami atsižvelgiant į darbuotojų patirtį, su esama rizika darbuotojų sveikatai.
Kiekviena organizacija raštu turėtu nustatyti šiuos dalykus kurie gali sukelti pavoju kineziterapeuto darbo ergonomikai:
Darbo aplinka yra vadinama darbo vietą supanti erdvė, kurioje gali būti darbuotojo sveikatai pavojingų rizikos veiksnių. Šie veiksniai gali būti jau žinomi: fiziniai, fizikiniai, cheminiai, biologiniai, psichosocialiniai bei ergonominiai. Darbdavys išsiaiškinęs, kad darbo aplinkoje yra pavojingi rizikos veiksniai privalo imtis priemonių sumažinti jų poveikį iki minimumo.
Dabartiniu metu ūkinėje aplinkoje sutinkami tokie labiausiai paplitę rizikos veiksniai:
Darbo vietoje darbuotojas praleidžia praktiškai visą darbo dieną, todėl labai svarbu, kad ji būtų kaip galima patogesnė ir saugesnė.
Darbo vieta yra laikoma vieta, kurioje darbuotojas privalo atlikti darbo sutartyje suderėtą darbą. Darbo vietų projektavimu užsiima ne tik ergonomika, bet ir inžinerinė psichologija, darbo psichologija, darbo higiena bei mokslinis darbo organizavimas. Paprastai darbo vietos yra projektuojamos atliekant įmonės, įstaigos ar organizacijos pastato projektavimo darbus.
Minimali darbo erdvė ir plotas turi būti toks, kad būtų patogu kontaktuoti su informaciniais šaltiniais, o taip pat patogu ir saugu judėti.
Darbo vietos instrumentai (priemonės, įranga) turi būti veiklios vietos zonoje, kad netrukdytų matomumui atliekant darbą.
Darbo vietoje turi būti normalus apšvietimas, mikroklimatas ir triukšmo fonas.
Turi būti užtikrinta dirbančių sauga ir sveikata (apsauga nuo kenksmingų veiksnių).
vietą. Ergonomikos reikšmė darbuotojų saugai ir sveikatai yra laikoma tai, kad būtų teisingas fizinio ir psichologinio krūvio paskirstymas dienos bėgyje.
Įsitraukimas į darbą (jis priklauso nuo žmogaus charakterio, fizinių savybių ir trunka nuo 0,3 iki 2 valandų)
1. Planuoti savo darbo aplinka ir vieta taip, kad nebūtu jaučiama diskomforto viskas būtu savo vietose ir būtu reikiamos pagalbinės priemonės.
2. Rizikos veiksniai turi būti pastebimi ir šalinami iš karto, turi būti visos galimų sisirgimų, susižalojimų apsaugos priemonės įrengtos.
3. Tinkamas darbuotojo fizinis pasirengimas ir taip pat psichologinis pasirengimas užkerta kelia netinkamai darbo ergonomikai.
5. Nesilaikant visų šių pagrindinių ergonomikos reikalavimų kineziterapeutas gali susitraumuoti tiek pats bet dėl netinkamų ergonominių darbo aplinkos sąlygų gali ir pakenkti pacientams.
4. Rizika darbuotojų sveikatai ir saugai sveikatos priežiūros sektoriuje. Eropos komisijos prevencijos ir gerosios patirties vadovas. 2007-2013 m.
- Microsoft Word 31 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 18 puslapių (2290 žodžiai)
- Kolegija
- Woragivis
-