Gyvenvietės miestai ir kaimai


Hoito miesto modelyje. Hoito miesto modelis. Berdžeso modelis.

Įvadas. Miestai. Miestų funkcijos. Miestų kategorijos. Gyvenviečių hierarchija. Miestų dydis. Didžiausi pasaulio miestai. Miestų struktūra. E. V. Berdžeso modelis. Hoito modelis. Kaimai. Europos kaimo raida. Lietuvos kaimo raida. Architektūra. Lietuvos miestai ir kaimai. Šiuolaikinė urbanizacija Lietuvoje. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Tradiciškai skiriami du svarbiausi gyvenviečių tipai: kaimai ir miestai. Tai atliekama remiantis teritorijos dydžiu, gyventojų skaičiumi, žemės ūkyje dirbančių gyventojų dalimi, pastatų pobūdžiu ir išsidėstymu bei paslaugų įvairove. Miesto plotas paprastai gerokai didesnis už kaimo plotą, jame yra daugiau gyventojų. Žemės ūkyje dirbančiųjų dalis kaimuose yra didesnė, o miesto gyventojų dauguma dirba pramonės arba paslaugų sektoriuose. Kaimuose daugiausia 1-2 aukštų namų, kurie paprastai pastatyti atokiau vienas nuo kito, o dauguma miestiečių yra įsikūrę daugiabučiuose namuose, kurie statomi vienas greta kito. Kaimo gyventojams prieinamas neplatus paslaugų spektras: veikia tik 1-2 nedidelės maisto parduotuvės, pradinė (rečiau – pagrindinė) mokykla, medicinos punktas, kultūros namai. O miestuose paslaugų spektras labai platus: veikia prekybos centrai ir parduotuvės, gimnazijos, aukštosios mokyklos, ligoninės ir kt.

  • Microsoft Word 846 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2543 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Gyvenvietės miestai ir kaimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvenvietės miestai ir kaimai. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenvietes-miestai-ir-kaimai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:34
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo