Gyvosios gamtos organizacijos lygmenys


Biologines organizacijos lygmenys. Gyvybes organizacijos lygmenys. Organizmo organizacijos lygmenys. Augalo organizmo organizacija. 0. Gyvosios gamtos organizacijos lygmenis. Isvardinkite gyvosios gamtos organizacijos lygmenis. Gyvosios gamtos lygmenys. Biologines organizacijos lygmenis.

Gyvosios gamtos organizacijos lygmenys. Atomas. Jį sudaro teigiamai įelektrintas branduolys ir apie jį skriejantys neigiamą elektros krūvį turintys elektronai. Molekulė. Tai paprastos ar sudėtinės medžiagos mažiausia dalelė. Organinės medžiagos, sudarytos iš daugelio smulkių. Polimerus. Organoidas. Tai ląstelės sudedamoji. Ląstelė. Ordanoidų visuma sudaro. Audinys. Tai panašios struktūros. Organas. Tai organizmo dalis. Organų sistema. Tai grupė panašios. Organizmas. Tai gyvos būtybės. Rūšis. Tai geografiškai ir ekologiškai artimų. Populiacija. Tai vienos rūšies individų sankaupa kurioje nors tos rūšies užimamo arealo dalyje. Bendrija. Tai visų gyvų organizmų visuma tam tikroje teritorijoje. Ekosistema. Tai tam tikros teritorijos organizmų (bendrijų) ir jų negyvosios aplinkos visuma. Biosfera. Tai planetos ekosistemų visuma, sudaranti vieną globalią sistemą. Užduotis. Suršyti į langelius reikiamas sąvokas.

Tai paprastos ar sudėtinės medžiagos mažiausia dalelė, turinti tos medžiagos svarbiausias chemines savybes. Iš molekulių sudarytos neorganinės ir organinės medžiagos, sudarančios ląstelės sudedamąsias dalis – organoidus.

Organinės medžiagos, sudarytos iš daugelio smulkių, pasikartojančių dalių, vadinamos makromolekulėmis, arba polimerais, o jos pasikartojančios dalys – monomerais.

Polimerus sudarantys monomerai: * Polisacharidas – Monosacharidas (gliukozė) (angliavandenis) * Lipidas (riebalai) - Glicerolis ir riebalų rūgštys * Baltymai – Aminorūgštys * Nukleininės rūgštys (NR) - Nukleotidas.

Tai ląstelės sudedamoji dalis, turinti tam tikrą struktūrą, atitinkamą cheminę sudėtį ir atliekanti tam tikrą funkciją ląstelės gyvybinėje veikloje: Ląstelės sienelė Citoplazma Plazminė membrana Branduolys Ribosomos Endoplazminis tinklas Goldžio komplekas Lizosomos Centriolės Vakuolės Mitochondrijos Plastidės.

Ordanoidų visuma sudaro ląstelę. Tai mažiausias gyvo organizmo struktūrinis vienetas. Ląstelės yra: Prokariotinės – neturi branduolio (bakterijos), Eukariotinės – turi branduolį: Augalinė ląstelė Gyvulinė ląstelė Grybų ląstelė.

Tai panašios struktūros ląstelių, atliekančių tam tikrą fiziologinę funkciją, telkinys.

  • MS PowerPoint 1162 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (425 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Gyvosios gamtos organizacijos lygmenys
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvosios gamtos organizacijos lygmenys. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/gyvosios-gamtos-organizacijos-lygmenys.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:31
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo