Gyvūnai žiemą



Gyvūnai žiemą. Žiemą. Paukščiai migruoja – rudenį išskrenda į šiltuosius kraštus. Kaip manai, kodėl? Kokie paukščiai lieka žiemoti Lietuvoje? Gulbės ir antys žiemoja neužšąlančiuose vandens telkiniuose. Vieni gyvūnai žiemą būna aktyvūs, o kiti įminga. Gyvūnai prisitaiko prie žiemos šalčių. Aktyvūs gyvūnai žiemą kasdien ieško maisto, o kiti maitinasi rudenį sukauptomis maisto atsargomis. Kai kurie gyvūnai įminga. Ar žinai, kas iš įmingančių gyvūnų yra didžiausia miegapelė? Miegapelė! O kaip žiemoja augalai? Pasvarstyk ir atsakyk.
Prasidėjus šalčiams žmonės slepiasi savo šiltuose namuose, apsirengia šiltais darbužiais išeidami į lauką, o maistą nusiperka maisto prekių parduotuvėje. O gyvūnai?
Paukščiai migruoja – rudenį išskrenda į šiltuosius kraštus. Kaip manai, kodėl?
Svarbiausia priežastis – mūsų krašte sumažėja vabzdžių, kito lesalo. Paukščiai skrenda ten, kur palankesnės salygos susirasti maisto ar perėti kiaušinius.
Gulbės ir antys žiemoja neužšąlančiuose vandens telkiniuose.
Vieni gyvūnai žiemą būna aktyvūs, o kiti įminga.
Gyvūnai prisitaiko prie žiemos šalčių.
Aktyvūs žiemą gyvūnai prisitaiko prie žiemos šalčių – kailis pastorėja, sutankėja. Žvėrys gyvena olose, kitose priedangose.
Kiškis, stirna ir šernas minta krūmų, medžių šakelėmis, žieve. Lapė, vilkas – plėšrūnai, pasigauna kiškių, paukštelių.
Aktyvūs gyvūnai žiemą kasdien ieško maisto, o kiti maitinasi rudenį sukauptomis maisto atsargomis.
Jie sukaupia riebalų sluoksnį, todėl jiems nebereikia papildomo maisto ir šiltame guolyje įminga. Žiemos įmygis – gyvūnų ramybės būsena žiemą. Įmigę gyvūnai būna nejudrūs, nesimaitina, sumažėja jų kūno temperatūra, sulėtėja kvėpavimas, širdies ritmas.