Hipokrato priesaikų analizė


Hipokrato priesaikos analizė. Hipokrato priesaikos kritine analize. Hipokrato kritine analize. Hipokrato analize. Hipokrato priesaikos nagrinejimas. Hipokrato priesaika analize. Pagrindinis hipokrato priesakas abiejose priesaqikose. Profesines etikos situacijos analize plastine. Priesaikų pavyzdžiai. Hipokrato nauja analize.

Hipokrato priesaikos kritinė analizė

Grįžtant į senuosius laikus, mano manymu medikai buvo labiau pasišventę savo specialybei, nes jie pasirinko mediciną, kuri buvo jų pašaukimas, o ne kaip dabar: šių dienų medikai, pvz.: plastikos chirurgai, ir dauguma kitų sričių medikų yra tik materialiai galvojančios asmenybės, jie mato gyvenimą kupiną materialiai patenkinamų savo poreikių. Abejose Hipokrato priesaikose yra daugybė panašumų, bet ir keli skirtumai.

Jau abi priesaikos skiriasi nuo pat pradžių: senoji pradedama tų laikų garbinamais dievais ir prisiekiama jiems, o atnaujintoji- tik šeimos, mokytojų, medicinos profesijos brolių akivaizdoje, tačiau priesaikos pabaigoje pasakoma svarbiausia: “Tepadeda man Dievas!” . Apie blogą gydymą ir mirtį abiejose priesaikose sakoma tas pats, kad negali duoti mirtinos nuodų dozės nei savo, nei kitų prašymų, juk tai- žmogžudystė. O senojoje šis punktas dar pratęsiamas tuo, kad nė vienai moteriai neduos priemonių pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti.

  • Etika Analizė
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (365 žodžiai)
  • Simona
  • Hipokrato priesaikų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Hipokrato priesaikų analizė. (2012 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/hipokrato-priesaiku-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:43
×