Informacija apie Škotiją Farerų salos



Demokratija ir apsisprendimas. Naftos ištekliai. Branduolinis nusiginklavimas. Autonominė užsienio politika. Vėl įstojimas į ES. Farerai.
Škotija – karalystė, kuri nėra savarankiška – ji įeina į Jungtinę Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystę. Anksčiau Škotija buvo nepriklausoma karalystė. 1800 m. Škotija kartu su Anglija, Velsu ir Airija tapo Jungtinės Karalystės dalimi. Apie galimą Škotijos atsiskyrimą nuo Didžiosios Britanijos pradėta kalbėti 2014 metais
Jei Škotija būtų nepriklausoma, Škotijos gyventojai turėtų visišką sprendimų priėmimo galią sprendžiant savo tautos politinius reikalus. paskelbtame pranešime pareiškė, kad „Škotijoje gyvenantys žmonės turi geriausias sąlygas priimti sprendimus, turinčius įtakos Škotijai“.Konservatorių partija, kuri dažnai sudaro JK vyriausybę laimėdama visuotinius rinkimus, nelaimėjo Daugybė vietų Škotijoje nuo 1955 m. Daugelis nacionalistų teigė, kad tai sukelia demokratijos deficitą, nes Škotija išrinko tik daugumą valdančių parlamentarų trijuose iš 11 JK visuotinių rinkimų nuo 1979 m.. Devoliucija buvo skirta panaikinti šį deficitą, tačiau Brexit, įvykęs nepaisant to, kad 62 % Škotijos rinkėjų balsavo prieš, išryškino šį susirūpinimą. Be to, daugelis Škotijos gyventojų nejaučia nacionalinio ryšio su JK. 2021 m. pradžioje „Panelbase“ atlikta apklausa trečdalis respondentų Škotijoje teigė, kad jaučiasi škotais, bet ne britais.
Nacionalistai teigia, kad tik nepriklausoma Škotija gali visiškai panaudoti ir eksploatuoti savo nacionalinius išteklius, įskaitant Šiaurės jūros naftą ir dujas, savo gyventojų labui. 2014 m. Alexo Salmondo vadovaujamos Škotijos vyriausybės duomenimis, 64 % ES naftos atsargų buvo Škotijos vandenyse, o David Hume instituto ekspertų grupė apskaičiavo, kad „Škotija sėdi ant brangių naftos ir dujų atsargų.
- Microsoft Word 15 KB
- 2022 m.
- Lietuvių
- 3 puslapiai (619 žodžiai)
- Kolegija
- Akvilė
-