Kaip rašyti literatūrinį rašinį pavyzdys


Literatūrinio rašinio įžanga. Literatūrinis rasinys. Literatūrinis rašinys struktura. Kaip rasyti rasini pavyzdys. Literatūrinis rašinys kaip rašyti. Literatūrinis rašinys ižanga. Lyginamoji pastraipa. Kaip rasyti rasini. Literaturinis+rasinys. Literatūrinio rašinio pavyzdžiai.

Literatūrinis rašinys Kaip jį rašyti. Literatūrinis rašinys. !!! Lyginamoji pastraipa. Lyginamosios pastraipos struktūra. Pirmas sakinys. Antras sakinys. Pirmos teiginio dalies įrodymas. Siejamasis sakinys. Vis dėlto , tačiau , kita vertus , taip pat. Vienas ar keli analitiniai sakiniai. Išvadinis sakinys. Štai kaip atrodo lyginamoji literatūrinio rašinio dėstymo pastraipa. Darbo džiaugsmas ir prasmė literatūroje. Donelaitis ,. Kudirka , Vaižgantas. / 500 žodžių.


Literatūrinio rašinio dėmesio centre yra dviejų autorių kūrinių analizė, komentavimas atitinkama tema.

Kaip ir kiekvienas rašto darbas, literatūrinis rašinys turi struktūrą: įžangą, dėstymą ir pabaigą.

Įžanga neturėtų būti per ilga. Joje privalu įvardyti du autorius ir jų kūrinius, kurie bus nagrinėjami rašinyje, jų kontekstą. Pvz.:

Trys garsūs Renesanso rašytojai – J. Radvanas, M. Husovianas ir M. Daukša savo kūriniuose kalba apie istorines asmenybes ir jų reikšmę Lietuvos kultūrai ir istorijai.

Įžanga turi parodyti, kad mokinys supranta temą, joje turi būti suformuluota tezė (apie ką aš kalbėsiu visame darbe remdamasi kūriniais).

Analitinė, kai kalbama apie rašytojo idėjas, vertybes, parodoma, kaip ir kodėl jis renkasi specifinę kalbą, temą ir t. t.

Pastaba: Geriausia, kai mokinys rašo remdamasis dviem autoriais, derinti analitinės pastraipos bruožus su lyginamosios.

Teiginys → pirmas autorius ir jo kūrinys (kūrinio analizė pasirinktu aspektu) → siejamasis žodis → antras autorius ir jo kūrinys (kūrinio analizė pasirinktu aspektu) → analizuojamas abiejų autorių (kūrinių) požiūris (panašumai ir skirtumai) → išvadinis sakinys.

Pirmas sakinys. Pirmas pastraipos sakinys – teiginys, kuris turėtų aiškiai parodyti, į ką bus sutelktas dėmesys, atskleistas mokinio požiūris. Pvz.:

Renesanso laikotarpiu Lietuvoje buvo sukurta kūrinių, idealizuojančių lyderius, išskirtines asmenybes – tai M. Husoviano poema „Giesmė apie stumbrą“ ir J. Radvano herojinis epas „Radviliada“.

Antras sakinys. Mokinys turi pagrįsti savo požiūrį, remdamasis pirmu tekstu. Pvz.:

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1305 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aušrinė
  • Kaip rašyti literatūrinį rašinį pavyzdys
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Kaip rašyti literatūrinį rašinį pavyzdys. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kaip-rasyti-literaturini-rasini-pavyzdys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 09:57
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo