Klausa pristatymas


Klausa. Žmogaus klausa. Klausos nusilpimas. Vabzdžiai. Šikšnosparnis. Gyvatė. Šuns klausa. Katės klausa.

Šunų klausa taip gerai išsivysčius, kad net leidžia jiems girdėti ultragarsus. Tai tokie dažniai, kurių žmogaus ausis negirdi. Karo bei policijos operacijų metu buvo neretai naudojamas ultragarsas, tokiu būdu ultragarsu šunims buvo persiunčiamos komandos, kurių priešininkas negalėjo išgirsti. Šuo net būdamas už 24 metrų gali atskirti ir atpažinti garso šaltinį, o tuo tarpu žmogus tą patį garsą vos girdi būdamas už 4 metrų. Dar reikėtų paminėti šunų unikalų gebėjimą skirti garsus, kurie beveik nesiskiria viens nuo kito. Jie sugeba atskirti šeimininko mašinos motoro garsą nuo kitų tokio pat modelio mašinų.

Šunys puikiai nustato ne tik iš kur sklinda garsas, bet ir atstumą iki garso šaltinio. Išgirdęs neįprastą garsą šuo staigiai pasuka galvą ir bando nustatyti garso šaltinį. Nesėkmės atveju, arba jeigu garsas šuniui pasirodo įdomus ir nesukelia ypatingo baimės jausmo tada šuo paeiliui palenkia galvą tai į vieną, tai į kitą pusę – tai leidžia tiksliai nustatyti iš kur sklinda garsas. Būtent tokiu principu, pagal šurmulį ar tylius garsus iš po sniego vilkas, šuo, ypač lapė nustato, kur randasi smulkūs gyvūnai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 410 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių
  • Žyge
  • Klausa pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Klausa pristatymas. (2014 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/klausa-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:30
×