Kosmetologija apie odą


Odos fiziologija. Apsauginė odos funkcija. Termoreguliacinė odos funkcija. Jutiminė odos funkcija. Imunologinė odos funkcija. Sekrecinė ir ekskrecinė odos funkcija. Rezorbcinė odos funkcija. Apykaitinė odos funkcija. Fenotipinė odos funkcija.

Epidermis 150-200 mkm storio, nuo dermos atskiriamas sienele (membrana). Epidermio ląstelės ties membranos zona nuolatos dalijasi ir lėtai juda link išorinės epidermio dalies ir netenkant branduolio suragėja ir nusilupa nuo odos paviršiaus. Odos ląstelių sudėtis visiškai atsinaujina per 3-4 savaites. Kasdien mes prarandame du milijardus epidermio ląstelių, ir tiek pat susiformuoja naujų. Epidermis neturi kraujo kapiliarų, dėl to gijimo metu nepalieka randų.

Derma turi du sluoksnius: spenelio (viršutinį) tinklinį (giluminį - skaidulinį). Abu šie sluoksniai susideda iš persipynusių pluoštinių ląstelių, būtent šių sluoksnių ląstelės suteikia odai tamprumo ir leidžia jai susitraukti ar išsitempti. Spenelio dermos sluoksnis yra iškart po epidermio sluoksnio. Šis sluoksnis susideda iš nedidelių plonų, tankiai viena prie kitos prigludusių 5-7 mkm skersmens kūgio formos elastingų junginių, kurie aštriu kampu (speneliu) yra nukreipti į viršų. Kai kuriuose speneliuose yra kraujagyslių, nervų galūnių. Vanduo sudaro 71 proc. šio sluoksnio sudėties. Tinklinis dermos sluoksnis susideda iš pailgų elastingų kolageno ląstelių. Struktūros: riebalinės ląstelės, kraujagyslės, limfagyslės, riebalinės liaukos, prakaito liaukos, plauko svogūnėliai, plauko pakėlimo raumenys. Vanduo sudaro 61 proc. šio sluoksnio sudėties. Šis sluoksnis keičia odos atspalvį priklausomai nuo mūsų nuotaikos - dermos kapiliarai prasiplečia ar susiaurėja, atitinkamai oda parausta ar išbąla.

Hipoderma Hipoderma yra žemiau dermos, tai poodinis stambių riebalinių ląstelių ląstelynas, kuris turi tinklelio formą. Be riebalinio audinio, čia yra nervų, limfagyslių ir kraujagyslių. Šio riebalinio sluoksnio storis yra skirtingas ir priklauso nuo: amžiaus, Lyties sveikatos būklės. Šis sluoksnis sąlygoja: kūno formą yra kaip amortizatorius bei papildomos energijos šaltinis, turi termoizoliuojančių savybių.   Oda turi du kraujagyslių tinklus: gilesnį, kuris yra tarp dermos ir hipodermos, paviršutinį, kuris yra tarp dermos spenelinio ir tinklinio sluoksnių. Nuo paviršutinio tinklo eina kapiliarai link epidermio.

  • MS PowerPoint 1169 KB
  • 2016 m.
  • 47 puslapiai (2950 žodžiai)
  • Ingabark
  • Kosmetologija apie odą
    10 - 1 balsai (-ų)
Kosmetologija apie odą. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmetologija-apie-oda.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 16:44
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo