Kraujo grupių nustatymas


Kraujo grupės nustatymas. Kraujo grupes nustatymo metodai. Kraujo grupes skaidres. Kraujo grupiu nustatymo metodika. Baltosios kraujo lazdeles biologija. Kryzminis kraujo grupiu nustatymas. Kraujo grupės nustatymo būdas. Plokstele kraujo grupems nustatyti. Ar galima maisyti kraujo grupes?. Kraujo grupiu aprasymai.

Lab. Darbas: kraujo grūpių nustatymas. Kraujo pagrindinė dalis yra plazma. Kraujyje yra kraujo ląstelės- eritrocitai ir leukocitai, ir kraujo plokštelės- trombocitai. Kraujo grupės yra keturios ir jos yra įgimtos. Jos nekinta visą gyvenimą. Nustatyti kraujo grupę. Ar tikrai kraujo grupės priklauso nuo agliutinacijos? Artikrai negali-ma perpilant kraują maišyti kraujo grupių? Priemonės ir medžiagos: standartiniai serumai kraujo grupėms nustatyti, fiziologinis tirpalas, spiritas, speciali sterili adatėlė, 6 stiklinės lazdelės, pipetės, baltos lentelės, flomasteris.

3. a) Paėmėme iš vaikų kraujo ir nustatėme jų kraujo grupes.

4. a) Perpilant kraują negalima maišyti kraujo grupių, nes susitikus vienvaldžiams baltymams įvyksta eritrocitų sulipimas, o vėliau suplyši-mas. Visos kraujo grupės priklauso nuo agliutinacijos. Jei serumai lieka be eritrocitų agliutinacijos, tai kraujas 0 (I) grupės. Jei neigiama reakcija būna su serumu beta (anti- B), o teigiama su serumu alfa- beta (anti-AB) ir su alfa (anti- A), tai kraujas A (II) grupės. Jei neigiama reakcija įvyko serumo alfa (anti- A) lašuose, o teigiamų serumų alfa- beta (anti- AB) ir beta (anti-B) lašuose, tai kraujo grupė B(III). Jei visuose serumuose eritrocitai sulipo (agliutinavo) - kraujas yra AB (IV) grupėes.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (255 žodžiai)
  • Izolda
  • Kraujo grupių nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kraujo grupių nustatymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-grupiu-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:09
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo