Kroviniu ekspedijavimo sutartis. Esminės sąlygos ir principai


Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Krovinių ekspedicijos sutarties samprata. Ekspeditoriaus teisės ir pareigos. Užsakovo pareigos. Ekspedijavimo sutarties svarba. Baigiamosios nuostatos pasirašant ekspedijavimo sutartį. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Krovinių ekspedijavimo teisinis reglamentavimas nėra paprastas ir reikalauja specialiųjų žinių. Kaip sudaryti ekspedijavimo sutartis? Ką būtina žinoti apie jų vykdymą, šalių teises ir pareigas? Kokia atsakomybė tenka vežėjams? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pasirasai šabloninę sutartį, kurioj numatyta kas, kur, kada ir iš kur gabens krovini ir gana. Tačiau tai yra kur kas sudėtingesnis ir daug daugiau dėmesio bei atidumo reikalaujantis procesas. Sutartyje taip pat turi buti numatyta nuostolių ar žalos padengimo salygos, vėlavimo tarifai ir kitos pareigos bei atsakomybės.

Krovinių ekspedijavimo sutartis yra parengiama pagal pagal Lietuvvos ekspeditorių bendrąsias ekspedijavimo sąlygas. Šiomis sąlygomis rekomenduojama vadovautis sudarant krovinių ekspedijavimo sutartis su Lietuvos ir užsienio valstybių užsakovais. Krovinių ekspedijavimo sutartimi Ekspeditorius įsipareigoja už atlyginimą Užsakovo vardu ir sąskaita vykdyti krovinių vežimą ar ekspedijavimą arba organizuoti jų vykdymą. Sutartis yra pagrindinis teisinis dokumentas pagal įstatymus, kitus norminius aktus ir šias sąlygas, reglamentuojantis Užsakovų ir Ekspeditorių tarpusavio santykius, atsiskaitymo tvarką ir formas, nustatantis turtinę atsakomybę už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Krovinių ekspedicijos sutartis laikoma sudaryta nuo to momento, kai ekspeditorius patvirtina gautą užsakymą. Krovinių ekspedicijos sutartyje gali būti numatytos ekspeditoriaus pareigos organizuoti krovinių vežimą ekspeditoriaus ar kliento pasirinktu transportu ir maršrutu, ekspeditoriaus pareiga savoarba kliento vardu sudaryti vežimo ir kitas sutartis, užtikrinti krovinių išsiuntimą, pakrovimą ar iškrovimą,taip pat kitos su krovinių vežimu susijusios pareigos.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalij
  • Kroviniu ekspedijavimo sutartis. Esminės sąlygos ir principai
    10 - 9 balsai (-ų)
Kroviniu ekspedijavimo sutartis. Esminės sąlygos ir principai. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-ekspedijavimo-sutartis-esmines-salygos-ir-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:32
×