Laidininkų savybių tyrimas


Trasu savybiu tyrimas laboratorinis. Laidininku savybes. Laidininko savybiu tyrimas. S - laidininko skerspjūvio plotas. Trasu savybiu tyrimas labaratorinis darbas. Laboratorinis darbas trasu savybiu tyrimas. Rt tyrimas.

Darbo tikslas. Susipažinti su plačiausiai paplitusiais metaliniais laidininkais (grynaisiais metalais ir lydiniais), ištirti jų varžos temperatūrines priklausomybes bei nustatyti varžos temperatūrinius koeficientus. Išvados.

Darbo tikslas.

Teorinė dalis. Laidininko, kurio varža r(w), ilgis l(m) ir skerspjūvio plotas s(m2), lyginamoji varža apskaičiuojama iš formulės ir matuojama (wm). Bet kurio laidininko varža priklauso nuo temperatūros. Temperatūrai kylant, laidininko varža didėja, o temperatūrai krintant – mažėja. Jeigu rt pažymėsime laidininko elektrinę varžą, esant temperatūrai t, o r0 – varžą, esant pradinei temperatūrai t0, tai rt galima apskaičiuoti naudojantis formule rt=r0[1+a(t-t0)], kur a - temperatūrinis varžos koeficientas, esant pradiniai temperatūrai Jis rodo, kiek pasikeičia laidininko varža, pasikeitus temperatūrai 10c.

Lyginamosios varžos priklausomybė nuo temperatūros išreiškiama taip pat, kaip ir bendrosios varžos priklausomybė nuo temperatūros: rt=r0[1+a(t-t0)], kur rt – lyginamoji varža t0c temperatūroje, r0 – specifinė varža pradinėje temperatūroje t, a - to laidininko varžos temperatūrinis koeficientas pradinėje temperatūroje,arcu laboratorinio darbo metu gavome mažesnį, nes pavyzdėlis buvo nepakaitintas iki. Arkonst, armang gavome didesnes reikšmes lyginant su teoriniais duomenimis. Arnich gavome idealią reikšmę lyginant su teoriniais duomenimis. Temperatūrinių koeficientų paklaidas gauname dėl to, kad pavyzdėliai buvo nepakankamai įkaitinti ir dėl prietaisų netikslumo.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (416 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laidininkų savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Laidininkų savybių tyrimas. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/laidininku-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 22:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo