Lankomiausios Lietuvos istorinės vietos


Lankomiausios lietuvos vietos. Lietuvos lankomiausios vietos. Istorines lietuvos vietos. Lietuvos istorines vietoves. Lankomos lietuvos vietos. Istorines lietuvos vietoves. 10 lankomiausiu lietuvos vietu. Lankomiausios lietuvos pilys. Daugiausiai lankomos lietuvos vietos. Lankiomiausios lietuvos vietos.

Įvadas. Gedimino pilis. Trakų pilis. Kauno pilis. Vilniaus rotušė. Vilniaus katedros aikštė. Genocido aukų muziejus. Išvados. Literatūra. Mano pasirinkta tema šią dieną yra gan aktuali visiems žmonėms, o ypatingai turistams besidomintiems įvairiomis lietuvos vietomis. Šiame referate aš išdėstysiu lankytiniausias istorines vietas lietuvoje. Tikslas: nustatyti lankytiniausias istorines lietuvos vietas; ištirti kiek daugiausiai turistų aplankė skirtingas lietuvos vietas; trumpai aprašyti kiekvieną vietą. Tyrimo objektas: lankytiniausios istorines lietuvos vietos. Uždaviniai. Lankytiniausios istorines lietuvos vietos, tai vietos kurios yra aplankomos daugiausiai turistų iš lietuvos ir iš viso pasaulio. Nustatyti palankiausiai lankytinas lietuvos istorines vietas. Įvertinti lankytiniausios istorines lietuvos vietos perspektyvas. Tyrimo metodai: internetas ir lietuviška literatūra.

Mano pasirinkta tema šią dieną yra gan aktuali visiems žmonėms, o ypatingai turistams besidomintiems įvairiomis Lietuvos vietomis.

Tikslas: nustatyti lankytiniausias istorines Lietuvos vietas; ištirti kiek daugiausiai turistų aplankė skirtingas Lietuvos vietas; uždaviniai. Lankytiniausios istorines Lietuvos vietos, tai vietos kurios yra aplankomos daugiausiai turistų iš Lietuvos ir iš viso pgedimino pilis - tai objektas, jau nuo senu laikų, tapęs ne tik vilniaus, bet ir visos Lietuvos simboliu. Pilis įsikūrusi gedimino kalno aikštelėje ir yra puikiai matoma iš viso senamiesčio.   .

Pilies istorija glaudžiai susijusi su vilniaus kūrimosi istorija. Kaip ir miestas, pilis pirmą kartą paminėta 1323 m. Gedimino laikais pilis buvo ne tik Lietuvos didžiosios kunigaikštystės politinis centras, bet ir gynybinio komplekso dalis. Kartu su kitomis vilniaus pilimis sėkmingai atlaikiusi ne vieną kryžiuočių puolimą.

šiandien gedimino pilis yra gausiai lankoma turistų, per praėjusius metus pilį aplankė apie 250 tūkst. Turistų. Pilyje veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su xiv - xvii a.  vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo vilniaus medžiaga.  taip pat galima užlipti ant pilies bokšto stogo, nuo kurio matosi vilniaus miesto panorama. Į pilį galima pakilti keltuvu ar užkopti akmenėtu taku iš vilniaus katedros pusės.

Pilies muziejus buvo atidarytas 1960 m. , nuo 1968 m. Jis tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu.

Aukštutinės pilies, jos pastatų pradžia, siekia ankstyvojo geležies ar net žalvario amžiaus laikus. Tai sąlygojo tinkamos gamtinės bei geografinės sąlygos. Pagrindiniai pilies pastatai yra apgriuvę. Geriausiai yra išsilaikęs vytauto valdymo metais statytas vakarinis bokštas, kuris vyrauja senamiesčio panoramoje. Dabar jis yra trijų aukštų, į viršų siaurėjantitrakų salos pilis – gotikinė pilis trakų mieste, galvės ežero pilies saloje. Pastatyta kunigaikščių kęstučio ir vytauto iniciatyva xiv a. Ii pusėje – xv a. 1-ajame dešimtmetyje. Xv a. Ši pilis (kaip ir trakų pusiasalio pilis) buvo viena iš ldk valdovų rezidencijų. Dabar pilis atstatyta ir yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų; pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos, medžioklės muziejus.

Nors dabar pilis stovi vienoje iš galvės ežero salų, tyrimai rodo, kad prieš pradedant statybą čia buvo trys nedidelės salelės ir užpelkėjęs plotas tarp jų. Sudėtingos geologinės sąlygos lėmė pilies struktūrą.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 2958 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (1393 žodžiai)
  • Viktorija
  • Lankomiausios Lietuvos istorinės vietos
    10 - 1 balsai (-ų)
Lankomiausios Lietuvos istorinės vietos. (2011 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/lankomiausios-lietuvos-istorines-vietos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:03
×