Latvija prezentacija


Latvija. Šeimos politika. Skyrybos. Gyvenimo būdas. Šeimos kūrimas. Tradicijos ir papročiai. Taisyklės prie stalo. Velykos. Kūčios. Užgavėnės. Kalėdos. Naujieji metai. Kaladės vilkimas. Šeimos tarpusavio santykiai. Vaikų ugdymas. Tautos medicina. Įdomybės.

Vaikų skaičius šeimoje yra maždaug 2-3 vaikai. Šeimos yra nedidelės, gimstamumas labai sumažėjo. Šeima labai stengiasi užauginti sveikus ir išsilavinusius vaikus. Mokina kultūros, siekia kad vaikai lankytų daugiau būrelių, auklėja griežtai. Vyras ir žmona vaikus ruošia gyvenimui nuo pat vaikystės.

Šiuo metu skyrybų Latvijoje labai padaugėjo, ypač dėl finansinių problemų, dėl alkoholio. Santuoka gali būti nutraukiama tik teismo sprendimu remiantis vieno sutuoktinio prašymu arba bendru sutuoktinių prašymu. Norint nutraukti santuoką, reikia nustatyti, kad santuoka iširo arba nepavyko. Daugiau skyrybų fiksuojama tik kaimyninėje Latvijoje - ten tūkstančiui žmonių tenka ketverios skyrybos.(Eurostato statistikoje apibendrinti 2011 metų duomenys visose ES šalyse.).

Latvijoje vis dar gerbiamos tradicijos, todėl aktyviai švenčiamos senosios tradicinės liaudies šventės. Su latvių tradicijomis geriausiai galima susipažinti Rygoje esančiameEtnografiniame buities muziejuje po atviru dangumi. Kokios gi yra tos šventės? Latvijoje labiausiai švenčiamos Joninės (Jāņi) arba Lyguo (Līgo). Joninių naktį negalima miegoti, kitaip miegoti norėsis visą vasarą. Šio prietaro Latvijoje tikrai laikomasi ir trumpiausia vasaros naktis praleidžiama prie laužų dainuojant, geriant alų ir valgant Joninių sūrį (Jāņu siers).

Nuo seno populiariausias Velykų valgis Latvijoje,kaip ir Lietuvoje – kiaušiniai. Prieš tai juos būtina išvirti, išmarginti, dekoruoti raižiniais. Ši tradicija čia yra išlikusi iki šiol. Per Velykas krikščioniškos tradicijos susipina su pagoniškomis. Yra žmonių, kurie Velykų rytą eina į bažnyčią, bet tai jiems vėliau netrukdo pagal latvių prietarus smagiai suptis sūpynėse, šitaip siekiant, kad vasarą jų nepultų uodai, ridenti margučius arba pagal senas lybių tradicijas su dainomis eiti prie jūros vaikyti paukščių.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2001 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (1194 žodžiai)
  • Samanta
  • Latvija prezentacija
    10 - 7 balsai (-ų)
Latvija prezentacija. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/latvija-prezentacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:10
×