Lietuvos pinigų politika



Įvadas. Lietuvos pinigų atsiradimo istorija. Lietuvos pinigų politika. Lietuvos pinigų politikos istorija. Lietuvos eurosistemos pinigų politika. Pinigų politikos priemonės. Eurosistemos pinigų politikos įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados. Literatūra.
Pinigų politika yra laikoma gana svarbia ir reikšminga šalies vykdomos ekonominės politikos dalimi. Tik griežtos ir pilnavertės pinigų politikos dėka galima ryškiai pagerinti pagrindinius šalies makroekonominius rodiklius. Svarbiausiu pinigų politikos tikslu laikomas kainų stabilumo pasiekimas ir išlaikymas, nes tik aukštas, be įtampos ir kiek galima labiau pamatuotas kainų stabilumo lygis laikomas sveiku ekonomikos augimo pagrindu. Pagrindinės šiuolaikinio centrinio banko pinigų politikos priemonės yra atvirosios rinkos operacijos, nuolatinės galimybės, privalomųjų atsargų reikalavimai. Centrinis bankas pinigų politikos priemones tobulina, atsižvelgdamas į pasaulines tendencijas, pirmiausia kreipdamas dėmesį Europos Sąjungos šalių patirtį. Pinigų politika yra svarbus ekonomikos valdymo instrumentas, todėl susidomėjimas šia ekonomikos šaka yra labai didelis. Pinigų politikos įtaka yra labai sudėtinga ir nuo pat pinigų teorijų atsiradimo pradžios stengiamasi suprasti jos poveikį ekonomikai.
Darbo metodai: mokslinės literatūros ir šaltinių analizė ir sintezė, grafinis vaizdavimo būdas.
2016 m. Eurosistema toliau vykdė skatinamojo pobūdžio pinigų politiką ir skelbė planuojanti tokią ją palaikyti ilgą laiką. Siekdama esminio infliacijos ir jos lūkesčių tendencijų pokyčio bei tvaraus euro zonos šalių ūkio augimo, Eurosistema toliau palaikė mažas oficialiąsias palūkanų normas ir teigė, kad jos nesikeis arba bus mažesnės dar gana ilgą laiką, net gerokai ilgiau, negu bus vykdoma išplėstinė TPP. Eurosistema toliau vykdė bei papildė išplėstinę TPP, pradėjo taikyti naują TITRO seriją ir bendrovių obligacijų supirkimą. [5]
Seniausi pasaulio pinigai buvo visiems reikalingi vertingi daiktai. Daiktinius pinigus išstūmė metaliniai gaminiai. Iš pradžių jie imitavo daiktus, vėliau virto įvairių formų lydiniais, kurių vertę lėmė jų masė. Taurieji metalai dėl tvirtumo, kalumo, atsparumo tapo vertingiausia ir paklausiausia mainų priemone. Pirmieji popieriniai pinigai Lietuvoje atsirado 1922 m. juos buvo lengva suskaičiuoti, jie vis labiau populiarėjo ir įsitvirtino iki šiuolaikinių elektroninių pinigų.
- Microsoft Word 762 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (3409 žodžiai)
- Universitetas
- Raminta
-