Logistikos įmonės vidaus ir lauko elektros tinklų projektavimas



Įvadas. Analitinė dalis. Objekto analizė. Techniniai reikalavimui logistikos įmonės elektros tinklui. Rekomendacijos parenkant laidus. Tinklo elementų apžvalga. Analitinės dalies apibendrinimas. Projektinė dalis. Imtuvai ir kištukiniai lizdai patalpose. Galios skydų vietos nustatymas ir kabelių į patalpas parinkimas. Pirmo aukšto patalpų apšvietimo projektavimas. Įvadinio kabelio galios skaičiavimai. Montavimo reikalavimai. Projektinės dalies apibendrinimas. Darbų sauga ir ekologija. Įžeminimo kontūro sandėlyje projektavimas. Darbų sauga ir ekologija. Darbų saugos ir ekologijos apibendrinimas. Ekonominė dalis. Ekonominės dalies apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Grafinė dalis.
Kasmet, augant ekonominei veiklai, didėja gamybos apimtys bei aptarnaujantysis personalas, to pasėkoje išauga ir elektros energijos suvartojimo apimtys, kuri yra viena iš pagrindinių gamybos veiksnių. Priklausomai nuo vietovės ir suvartojimų, mus supa elektros tinklai, kurie užtikrina energijos tiekimą į gyvenamąsias, pramonines zonas, paslaugų, gydymų įstaigų bei kitas vietoves. Lietuvos logistikos įmonių sistemos aplinka sukėlė didžiausius pasikeitimus įvairiausiuose srityse: gamybos ir sandėliavimo pramonėje, eksploatavime ir energetikoje, bei statybose. Dėl to senos statybos objektai nugriaunami ir pastatomi nauji arba rekonstruojami. Naujai pastatytiems ar rekonstruotiems logistikos įmonėms bei gamybiniams objektams reikia suprojektuoti atitinkamą
elektros energijos šaltinius, tiekimo linijas, vidaus ir lauko elektros tinklus.
Projektas vertinamas tik pilnai atlikus ekonominius skaičiavimus bei saugumo klasę. Pagal jų rezultatus parenkamas tinkamiausias elektros tiekimo schemos variantas, nustatomi elektros tinklų statybos ir eksploatacijos kaštai, bei tiekiamos elektros energijos savikaina, kuri priklausys nuo energijos dydžio. Atliekant šį įvertinimą reikia numatyti galimus pakeitimus ateityje, numatyti atitinkamą dydžio energijos rezervą.[1]
Darbo problema: tinkamai parinkti elektros tinklams medžiagas, suprojektuoti patalpų bei lauko apšvietimo sistemą ir apskaičiuoti galimas energijos apkrovas.
Inžineriniai skaičiavimai - elektros įrenginių ir agregatų parinkimas, srovių skaičiavimas ir kabelių parinkimas.
Techninių duomenų analizė – šis procesas reikalingas vertinant įrenginių kokybei ir jų tinkamam parinkimui.
Ekonominiai skaičiavimai - procedūros, skirtos įvertinti numatomo ar atlikto veiksmo rezultatus lyginant patirtas (numatomas patirti) išlaidas.
Išnagrinėjus projektuojamo objekto ir įrenginių, kurie bus jame naudojami, techninius reikalavimus, charakteristikas ir dokumentus, peržiūrima objekto specifikacija. Atlikus skaičiavimus ir remiantis gautais rezultatais, yra pasirenkami įrenginiai ir yra tikrinamas jų tinkamumas objektui. Vėliau peržiūrėjus rinkoje vyraujančius įrenginius nustatomi ir apžiūrimi jų privalumai ir trukumai. Taip yra atliekamas ekonominis projekto vertinimas, kuris atspindi geriausios kainos ir kokybės santykį ir yra nustatomas įrenginių patikimumas. Galutiniame šio baigiamojo darbo etape remiantis gautais rezultatais yra nurodomos rekomendacijos ir pateikiamos išvados.
Pritaikius tinkamas medžiagas bei apskaičiavus techninius parametrus, logistikos įmonė galimai suvartos mažiau elektros energijos ir taps daugiau draugiška aplinkai bei bus efektyviai išnaudota energija skirta darbo našumui. Parinkus tinkamą apšvietimą patalpoms, palengvinsime darbuotojams darbo sąlygas, kurios atitiks keliamus reikalavimus. Sumontuotų skydų vieta parinkta pagal metodika, siekiant sutaupyti medžiagas. Taip pat yra paskaičiuotos toms linijoms kurių galingumai buvo pateikti, todėl linijos efektyvumą galima išnaudoti maksimaliai. Skyduose bus palikta laisvos vietos papildomiems komponentams, tai yra praktiškas sprendimas nusprendus atlikti pakeitimus ateityje.
Logistikos įmonei reikia suprojektuoti bei įdiegti elektros instaliaciją, todėl šiame skyriuje aptarsime pagal kokias taisykles ir reglamentavimus turi būti atlikti elektros instaliavimo darbai. Apžvelgti kaip laikytis numatytų saugos reikalavimų, taip pat įvardinti kokias elektros instaliacijos medžiagas naudoti ir kaip jas pasirinkti. Skyriaus pabaigoje pateikti išvadas bei priimtų sprendimų pagrindimus.
Atsižvelgdami į projektuojama tinklą visada geriausia iš anksto pasirinki tinkamus naudojamus elementus ir jų galingumus. Taip, tiksliau bus galima apskaičiuoti projektui naudojamas medžiagas, kurios reikalingos elektros tinklo įvedimui.
Elektros instaliacijos projektavime yra keletą etapų nuo kurių prasideda visas tinklo pajungimas.
Vienas iš tų etapų būtų tinkamas galios skydo parinkimas ir jos nustatymo vieta. Rinkoje yra daug skydų pasirinkimų kurie yra pritaikyti visom situacijom. Jų gamyba yra įvairi, jie gali būti plastmasiniai arba metaliniai, pakabinami ir pastatomi. Kadangi projektas yra logistikos įmonė, skydo pasirinkimas turi būti tinkamas, atitikti saugumo reikalavimus ir kad tinkamai apsaugotų skydo vidaus įrangą.
Skydas pagamintas iš lakštinio plieno, padengta cinku. Vienos durys su užraktais. Jo apsaugos laipsnis IP66. Skydo normatyvas EN 60529. Šis standartas apibrėžia elektrinės įrangos, kurios vardinė vertė neviršija 72,5 kV, gaubtų sudaromos apsaugos laipsnių klasifikavimo sistemą.
- Microsoft Word 4721 KB
- 2022 m.
- Lietuvių
- 50 puslapių (8829 žodžiai)
- Kolegija
- Mykolas
-