Maisto netoleravimas ir žarnyno parazitai


Įvadas. Maisto netoleravimas. Maisto netoleravimo simptomai. Food Detective™ tyrimas. Žarnyno parazitai. Dažniausiai pasitaikantys žarnyno parazitai. Kodėl žarnyno parazitai yrakenksmingi. Simptomai užsikrėtus žarnyno parazitais ir kova su jais. Literatūra.

Šiandien itin dažnai pasitaiko įvairių maisto produktų netoleravimo bei žarnyno parazitų atvejų. Tai yra itin aktualu kiekvienam, kadangi dažnai žmonės nė nenumano, kad yra su visa tuo kaip nors susiję ir gyvena nevisavertį gyvenimą, ieškodami sveikatos ar net psichologinės būsenos pablogėjimo priežasčių, ten, kur jų nėra. Tai yra dažna problema visuomenėje, kadangi, daugelis nežino kokio maisto jie netoleruoja ir tam tikrus simptomus palaiko tiesiog blogo oro, ligos ar aplinkos poveikiu. Be to, neretai pasitaiko žmonių, kurie netinkamai apdoroja maistą, neplauna rankų, yra nehigieniški, dėl to, gali jų organizme užsiveisti parasitų, o jie to gali nė neįtarti. Visa tai yra organizmui kenksminga ir gali privesti net iki mirties.

Praktika medicinoje parodo, kad dažniausiai netoleruojami yra pieno produktai, grūdai, citrusiniai vaisiai ir produktai, organizme kaupiantys dujas, kaip pupos ar kopūstai. Tačiau tai nereiškia, kad šių produktų reikia atsisakyti. Esant maisto netoleravimui, galima netoleruojamą maistą vartoti mažais kiekiais

Dažnai pasikonsultavus su gydytoju dėl tam tikrų negalavimų, jų priežastis dažnai yra nerandama, tokiu atveju reiktų kreiptis dėl maisto netoleravimo sutrikimo. Dažnai pasitaiko (maisto netoleravimui tai būdinga), kad negalavimai būna keli. Dažniausi negalavimai yra šie: artritas, astma, bronchitis, celiakija, depresija, dėmesio sutrikimo sindromas, dirglios žarnos sindromas, fibromialgija, galvos skausmai, gastritis, hiperaktyvumas, lėtinio nuovargio sindromas, malabsorbcijos sindromas, miego sutrikimai, migrena, nemiga, nerimas, odos niežulys, egzema, pilvo pūtimas, prakaitavimas naktį, skysčių susilaikymas, svorio kontrolės problemos, uždegiminės žarnyno ligos, vidurių užkietėjimas, viduriavimas.

Žarnyno parazitai – tai organizmai, tobulai prisitaikę gyventi ir išsilaikyti svetimame, šeimininko žarnyne. Negana to, jie dar išskiria toksinus, kurie yra stiprūs nuodai mūsų organizmui, sukelia lėtines ligas. Jie yra gana dažna problema šiandienoje, nors, rodos, visa informacija apie tai, kaip nuo jų galima apsisaugoti yra ne mažai.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1713 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Maisto netoleravimas ir žarnyno parazitai
    10 - 6 balsai (-ų)
Maisto netoleravimas ir žarnyno parazitai. (2015 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maisto-netoleravimas-ir-zarnyno-parazitai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:50
×