Maišyklių konstrukcijos, maišymo būdai ir įrenginiai


Įvadas. Maišymo procesai, kvalifikacija. Biriųjų produktų maišytuvai. Būgniniai maišytuvai. Sraigtiniai maišytuvai. Juostiniai maišytuvai. Plastiškųjų produktų maišymas. Maišytuvai su vertikaliu kabliu. Maišytuvai su horizontalia mente. Plakimo mašinos. Skystųjų produktų maišymo įrenginiai. Cirkuliaciniai maišytuvai. Pneumatiniai maišytuvai. Mechaniniai maišytuvai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pagrindinė cheminės technologijos paskirtis yra apibendrinant pagrindinių cheminės technologijos procesų ir kitų mokslo ir pramonės šakų dėsningumą, sudaryti procesų ir įrenginių skaičiavimus ir eksploatavimo optimaliomis sąlygomis galimybes.

Darbo tikslas: Susipažinti su maisto pramonėje naudojamais maišymo įrenginiais, jų konstrukcijomis, maišymo būdais

Maišymas yra vienas dažniausiai taikomų technologinių procesų. Šis procesas taikomas miltų, maisto koncentratų gamyboje, duonos kepimo ir konditerijos pramonėje, kombinuotų pašarų gamyboje. Maišymo pagrindinis tikslas - sumaišyti vienalytę masę, taip gaunamas arba galutinis produktas arba pusfabrikatis. Šis tikslas turi būti pasiektas mažiausiomis energijos sąnaudomis, tinkamai parenkant maišymo būdą, naudojamą aparatą, maišymo intensyvumą ir trukmę.

Mišinių kokybę nusako dalelių pasiskirstymo tolygumas mišinyje. Jei dalelių tankis ir dydis labai skiriasi, mišinio maišymo procesas būna apsunkintas ir ilgas Maišymo kokybė (efektyvumas) dažniausiai nusakoma šiais netiesioginiais mišinio homogeniškumo rodikliais: komponento koncentracija, tirpalo elektros laidumu, tankiu, šilumos arba masės perdavimo koeficientu, granuliometrine sudėtimi (tik kietų birių medžiagų mišinių), drėgmės lygiu bei kt. Maišymo efektyvumui labai svarbus laikas, kuris reikalingas, kad gauti kokybišką vienalytę masę.

Maišymas gali būti mechaninis, pneumatinis, cirkuliacinis. Pirmu atveju maišoma specialiais prietaisais – maišytuvais, antruoju – garais, trečiuoju – naudojami siurbliai. Dažniausiai naudojamas skyčių maišymas arba maišoma skysčiuose. Skysčių maišymas yra daugkartinis skysčio tūrio makroelementų maišymas, veikiant mechanine maišykle arba dujų, ar skysčio čiurkšle.

Biriųjų medžiagų maišytuvai skirstomi į du pagrindinius tipus – sukamus ir transportuojančius. Sukamiesiems maišytuvams priklauso būgniniai maišytuvai, kūginiai maišytuvai, maišytuvai su sukamais kubais ir kt.

Būgniniai maišytuvai priklauso prie sukamų maišytuvų ir dažniausiai yra periodinio veikimo. Į šį maišytuvą produktai suberiamas ir išberiamas per tą pačią angą. Siekiant sutrumpinti proceso trukmę, būgnas gali turėti dvi angas.

Ašis, ant kurios sukasi būgnas, dažniausiai sutampa su būgno geometrine ašimi arba jo įstrižaine. Priklausomai nuo įrenginio paskirties ir nuo maišomo produkto, būgnų konstrukcijos gali būti įvairios.

  • Microsoft Word 2305 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1834 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ingrida
  • Maišyklių konstrukcijos, maišymo būdai ir įrenginiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maišyklių konstrukcijos, maišymo būdai ir įrenginiai. (2021 m.). https://www.mokslobaze.lt/maisykliu-konstrukcijos-maisymo-budai-ir-irenginiai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:11
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo