Mėnulis


Menulio sandara. Skaidres apie menuli. Menulis skaidres. Žemė ir mėnulis skaidres. Menulio skaidres. Menulis zemes palydovas skaidres. Menulio faziu susidarymas. Skaidres - menulis. Mėnulio fazes skaidres. Menulio fazes pateiktis.

Mėnulis - vienintelis Žemės gamtinis palydovas ir artimiausias jai kosminis kūnas. Mėnulio judėjimas. Mėnulio fazės. Tamsioji mėnulio pusė. Mėnulio susidarymas. Paviršius: jūros ir krateriai. Sąlygos Mėnulyje. Skrydžiai į Mėnulį. Pirmieji automatinių stočių tyrimai. Žmonės Mėnulyje. Mėnulio sandara. Jo paviršius. Lava Mėnulio jūrose. Mėnulio evoliucija. Mėnulio tyrinėjimai. Abejonės. Naudota literatūra.

Mėnulio judėjimas. Sakyti, jog Mėnulis skrieja aplink Žemę, nėra visiškai teisinga. Iš tikrųjų Žemė ir Mėnulis skrieja apie tam tikrą baricentrą (jų abiejų gravitacijos centrą.) Kadangi jų masės labai skiriasi, tai tas baricentras yra Žemės viduje, tačiau ne jos viduryje.Todėl galima teigti, jog ir Mėnulis skrieja aplink Žemę, ir Žemė skrieja aplink Mėnulį.

Abejonės. Nors, regis, yra nemažai įrodymų, jog ne kartą amerikiečiai yra išsilaipinę Mėnulyje. Dar iki šiol nemažai daliai žmonių kyla abejonių dėl to, ar tai nebuvo tik triukas. Taip pat internete yra daug įvairiausių filmukų paneigiančių tai, jog žmogus iš tiesų yra vaiščiojęs Mėnulio paviršiumi. Vienas iš tokias abejones paneigiančių įrodymų yra Oldrino pėda įsispaudusi į Mėnulio dulkes.

Mėnulyje, kuriame nėra drėgmes, pėda įsispausti negali (kaip šioje nuotraukoje). Taip pat kaip į sausą smėlį ar dulkes. Todėl galima manyti, kad nuotrauka nėra tikra.

  • Microsoft Word 800 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (2664 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rasuolė
  • Mėnulis
    10 - 3 balsai (-ų)
Mėnulis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/menulis.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 18:33
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo