Miuziklo Grafas Montekristas recenzija


Kaunas , 2017. Įvadas. Recenzijos objektas –. Recenzijos tikslas –. Spektaklio analizė Režisierius ir trupė. Rašytojas ir jo romanas. Spektaklio režisūrinis sumanymas. Režisūrinio sumanymo tyrimas Romano teksto interpretavimas spektaklyje. Esminės spektaklio simbolinės ar metaforinės mizanscenos. Spektaklio muzikinis sprendimas. Spektaklio plastinis judesinis sprendimas.


Labai gerai žinomo autoriaus A. Diumos romanas „Grafas Montekristas“ buvo pripažintas vienu geriausiu iš šio autoriaus darbų, todėl buvo labai idomu pažiūrėti kaip viskas perteikiama miuzikle.

Žinodama kitus režisieriaus Kęstučio S. Jakšto pastatytus miuziklus, tokius kaip „Velnio nuotaka“ ar „Batuotas Katinas“, norėjau išvysti ir šį būtent jo pastatytą miuziklą.

Skaitant romaną buvo sunku įsivaizduoti, kokia veikėjų išvaizda, kaip skamba balsai ar perteikiami jausmai, išgyvenimai. Miuzikle viskas atgyja, įgauną visai kitą tikrovės vaizdą ir suteikia naujas emocijas.

Recenzijos tikslas – išanalizuoti miuziklą ir išsiaiškinti kaip buvo atskleistas jo režisūrinis sprendimas.

Recenziją rašiau remdamasi A. Diumos romanu „Grafas Montekristas“, korespondentės pokalbiu su dirigentu J. Jonulevičiumi ir Kęstučio S. Jakšto mintimis apie jo režisuotą miuziklą.

Miuziklą „Grafas Montekristas“ pastatė lietuvių režisierius Kęstutis S. Jakštas, kai pamatė šio kūrinio pastatymų fragmentus užsienyje, jis iškart užsibrėžė sau tikslą pastatyti jį Lietuvoje. Muzikinę versiją, kuri pirmą kartą pristatyta Lietuvos scenoje pateikė kompozitorius Frenkas Vidhornas (Frank Wildhorn) ir dramaturgas Džekas Merfis (Jack Murphy). Kęstutis S. Jakštas televizijos serialų, kino ir teatro aktorius, režisierius, Kauno muzikinio teatro vyriausias režisierius, gerai žinomas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jis režisavo miuziklą „Velnio nuotaka“, kuris buvo pastatytas Pasaulio lietuvių dainų šventės atidarymui „Kartų vakaras“, taip pat Lotyniškosios kultūros festivalio „Fundamentum Collegi“ spektaklį „Nesudegantis miestas“. Atliko daugybę vaidmenų teatre ir kine, todėl galima teigti, kad Kęstutis S. Jakštas yra labai unikali asmenybė, kuri sugeba atlikti betkokią sau išsikeltą užduotį.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Miuziklo Grafas Montekristas recenzija
    10 - 3 balsai (-ų)
Miuziklo Grafas Montekristas recenzija. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/miuziklo-grafas-montekristas-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 05:02
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo