Onkologiniu ligų preiežastys


Pagrindinės onkologinių ligų priežastys. Dažniausi Lietuvos onkologinių ligų atvejai. Piktybiniai odos navikai. Priešinės liaukos vėžys. Krūties vėžys. Plaučių vėžys. Gaubtinės žarnos vėžys. Skrandžio vėžys. Inkstų vėžys. Tiesiosios žarnos vėžys. Gimdos kūno vėžys. Gimdos kaklelio vėžys.

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje yra gana didelis, tačiau svarbiausia yra pabrėžti ne kraupiai atrodančius statistikos duomenis, o onkologinių ligų plitimo priežastis, tam, kad būtų galima išvengti įvairių vėžinių susirgimų. Priežasčių, sukeliančių vėžį ar didinančių jo atsiradimo riziką yra daug, tačiau apibendrinus dešimties išvardintų onkologinių ligų atsiradimo priežastis, galima išskirti pagrindines: žalingi įpročiai: rūkymas, alkoholio vartojimas, neteisinga mityba su kuria siejasi ir antsvoris, judėjimo stoka, paveldimumas, žalingi aplinkos veiksniai : cheminėmis medžiagomis užteršta aplinka, pasyvus rūkymas. Nors ir negalime pakeisti savo genų, tačiau galime pamėginti gyventi sveikiau: atsisakyti maisto į kurio sudėtį įeina daug maisto priedų, palaipsniui atsisakyti žalingų įpročių, stengtis kuo daugiau judėti bei būti gryname ore, stengtis išgyventi sunkius gyvenimo momentus patiriant kuo mažiau streso. Nors šiandieniniame pasaulyje gyventi sveikai, teisingai tikrai nėra lengva, juo labiau, kad skirtingose mokslo šakose žodžio sveikas, sveikata reikšmės yra interpretuojamos skirtingai, tačiau kiekvienas iš mūsų turėtumėme pagalvoti apie savo ir savo artimųjų kasdieninius veiksmus, nes visi jie, anksčiau ar vėliau turės ir atoveiksmius.

  • Medicina Aprašymas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2215 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Onkologiniu ligų preiežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Onkologiniu ligų preiežastys. (2014 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/onkologiniu-ligu-preiezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:25
×