„Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“, – sako liaudies išmintis. Žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba - Kalba, 2 kalbėjimo potemė


Pagal drabužį sutinka pagal protą palydi – sako liaudies išmintis. Žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba.. Sutinka pagal isvaizda palydi pagal prota. Zemo intelekto zmogus. Tps://translate.googleusercontent.com/translate_p?hl=en. Žmogaus ivaizdi gali kurti jo kalba. Sutinka pagal ruba palydi pagal prota. Pagal drabuzi sutinka pagal prota palydi literatura. Zmogaus ivaizdi kuria jo kalba. Pagal rūbą sutinka pagal protą palydi patarlė.

10 klasės kalbėjimo potemė 2016 metams. Kalba 2 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Žmogaus įvaizdį kuria jo kalba. Pagal drabužį sutinka pagal protą palydi, kalbėjimas.
2. „Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“, – sako liaudies išmintis. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite mintį, kad žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba.

Patarlės - tai per ilgą laiko tarpą išgryninta išmintis, kuri dažniausiai sako per ilgą laiką mūsų protėvių suvoktą tiesą. Štai ir šios temos pavadinime sutinkame patarlę, kuri teigia, kad žmogus sutinkamas pagal rūbą, o palydimas pagal protą. Tame yra daug tiesos, kartais žmogus mums atrodo įdomus, tačiau pabendravus su juo nuomonė gali ir pasikeisti. Kartais ir labai neišvaizdus žmogus, pabendravus, pasirodo labai turtingas savo vidumi ir vertybėmis. Tačiau pirmas įspūdis vistiek lieka svarbus. Mes skiriame daug laiko savo drabužių priežiūrai. O ar mūsų kalba visada apie mus kuria gerą įvaizdį?

Kalba tai neatsiejamas mūsų tarpusavio bendravimo įrankis. Vaizdinga, turtinga, graži žmogaus kalba byloja apie to žmogaus intelektą, išsilavinimą, pagarbą kitam. Galime stebėti kaip žemo intelekto žmonės naudoja žargonus, necenzūrinius žodžius, o intelektualių žmonių kalba yra švari, taisyklinga, jie rašydami naudoja lietuviškas raides. Mūsų pagarba kalbai sukuria aplinkinių pagarbą mums kaip asmeniui. Pasitaiko atvejų jog tvarkingai apsirengęs, garbingą padėtį užimantis žmogus susiklosčius situacijai pavartoja necenzūrinę leksiką, žargonus. Toks poelgis gali stipriai sumenkinti jo įvaizdį. Tokių pavyzdžių galime sutikti ir tarp šių dienų žymių žmonių.

Šiandien savo kalbėjime remdamasis konkrečiais pavyzdžiais patvirtinsiu mintį, jog žmogaus įvaizdį kuria jo kalba.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (891 žodžiai)
  • Mokykla
  • „Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“, – sako liaudies išmintis. Žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba - Kalba, 2 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
„Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“, – sako liaudies išmintis. Žmogaus įvaizdį gali kurti ir jo kalba - Kalba, 2 kalbėjimo potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagal-drabuzi-sutinka-pagal-prota-palydi-sako-liaudies-ismintis-zmogaus-ivaizdi-gali-kurti-ir-jo-kalba-kalba-2-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:05
×