Papje maše technika


Papjė mašė technika. Popieriaus masė - papjė mašė. Papjė mašė istorija. Vidurinieji ir Tolimieji rytai. Europa. Amerika. Rusija. Šiuolaikinis papjė mašė panaudojimas. Papjė mašė gamyba. Virvelinė technika. Lakštinė technika. Skysto popieriaus masė. Rekomenduojami video. Keliatas papjė mašė technika darytų darbelių pavyzdžių. Literatūra.

Papjė mašė turi ilgą istoriją Artimuosiuose ir Tolimuosiuose Rytuose. Kinija gamino sluoksniuoto popieriaus dirbinius iš papjė mašė nuo II a. pr. m. e. Yra žinoma, kad kinai iš popieriaus mas÷s gamino net šalmus, popieriaus masę sutvirtindami lako sluoksniu. Šių šalmų pavyzdžiai datuojami 203 m. pr. m. e. - 220 m. pr. m. e. Persijoje ir Kašmyre ši technika naudota gaminti mažoms dažytoms dėžutėms, padėklams. Japonijoje ir Indijoje papjė mašė naudota šarvų ir skydų dekoravimui. Irane XVI a. taip pat veikė papjė mašė manufaktūros, kurių gaminiai pasiekdavo Europą.

Europoje popieriaus masė paplito XV a. pabaigoje. Pradžioje tokius gaminius atveždavo iš Kinijos, Persijos, Indijos, Irano. XVI- XVII a. Šiaurės Indijoje buvo šio meno svarbus centras, iš kurio buvo eksportuojami aukštos kokybės papjė mašė dirbiniai į Europą. Jie buvo gaminami iš kelių suklijuotų popieriaus sluoksnių. Jų paviršių padengdavo klijų ir kreidos skiediniu bei išmargindavo piešiniais. Galutinė apdaila buvo keli skaidraus lako sluoksniai. Tokių gaminių paklausa viršijo pasiūlą.

XVIII a. pab. – XIX a. pr. papjė mašė buvo naudojama dekoratyviniais tikslais. Į Šiaurės Amerika iš Anglijos ir Prancūzijos papjė mašė gamintojai savo gaminius eksportavo iki pat XIX a. vidurio. 1850 m. Jungtinių Amerikos Valstijose pradėjo veikti pirmoji papjė mašė gamykla Litchfielde, Konektikute. Papjė mašė buvo vienas iš pirmųjų kompozitų, kurį naudojant buvo galima gaminti neįtikėtinai stiprius ir lengvus gaminius.

  • MS PowerPoint 2108 KB
  • 2016 m.
  • 33 puslapiai (1430 žodžiai)
  • Almina
  • Papje maše technika
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Papje maše technika. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/papje-mase-technika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:25
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo