Penkios gyvosios gamtos karalystės skaidrės


Penkios gyvosios gamtos karalystės. Karalystė biologijoje (Regnum) – mokslinė klasifikacijos kategorija. Augalų karalystė Protistų karalystė Monerų karalystė Grybų karalystė Gyvūnų karalystė. Augalų karalystė. Visi augalai – daugialąsčiai organizmai. Protistų karalystė. Tai pirmuonys ir dumbliai – branduolius turintys organizmai. Monerų karalystė. Bakterijos – vienaląsčiai. Grybų karalystė. Dauguma grybų – daugialąsčiai organizmai. Gyvūnai – daugialąsčiai.

Augalų karalystė Protistų karalystė Monerų karalystė Grybų karalystė Gyvūnų karalystė.

Visi augalai – daugialąsčiai organizmai. Dauguma jų turi organus, kaip šaknis, lapus ir kt. ir audinius, kaip laidžiuosius, ramstinius ir kt. Organinių junginių augalai pasigamina patys, nes juose yra chlorofilo. Augalai yra nejudrūs.

Tai pirmuonys ir dumbliai – branduolius turintys organizmai. Vieni pirmuonys minta gatavais organiniais junginiai, kiti pasigamina patys. Dalis pirmuonių yra judrūs, nes turi organoidus. Dumbliai būna vienaląsčiai ir daugialąsčiai.

  • MS PowerPoint 3390 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (223 žodžiai)
  • Auguste
  • Penkios gyvosios gamtos karalystės skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Penkios gyvosios gamtos karalystės skaidrės. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/penkios-gyvosios-gamtos-karalystes-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:25
×