Radiolokacija skaidrės


Svarbiausios radiolokacijos dalys. Televizija ir radiolokacija. Radiolokacija skaidres. Pristatymas radiolokacija.

Fizikos skaidrės. Radiolokacija. Radiolokatorius. Svarbiausios radiolokacijos dalys. Radiolokatoriai lietuvoje. Pirmasis meteorologinis radiolokatorius lietuvoje. Objekto vieta erdvėje. Įdomu. Informacijos šaltiniai.


Žinodami elektromagnetinės bangos sklidimo greitį (30 000 km/s) ir laiką, praėjusį nuo signalo pasiuntimo iki jo priėmimo, galime apskaičiuoti atstumą iki taikinio: 2s = ct; s=ct/2.

Radiolokatorius (RLS)- tai radiotechninių įrenginių kompleksas, realizuojantis radiolokacijos funkcijas.

Svarbiausios radiolokatoriaus dalys yra siųstuvas ir imtuvas: Siųstuvą sudaro: ADG; Mikrofonas ir moduliatorius; Atvirasis kontūras; Imtuvą sudaro: Antena; Virpesių kontūras; Detektorius, papildomas kondensatorius ir garsiakalbis.

Objekto vietą erdvėje galima nustatyti keliais metodais: - pelengaciniu, kaip dviejų ir daugiau tiesių sankirtos tašką. Jei RLS gali nustatyti kryptis į objektą iš ne mažiau kaip dviejų skirtingų taškų, tai šias kryptis atitinkančių tiesių susikirtimo taškas ir bus objekto vieta erdvėje; - nuotolio matavimo, kaip dviejų apskritimų sankirtos tašką. Jei RLS gali nustatyti atstumus nuo taškų A ir B iki objekto (atitinkamai R1 ir R2), tai objekto vietą rodo apskritimų, nubrėžtų iš taškų A ir B atitinkamais spinduliais, susikirtimo taškas; - mišriu (pelengaciniu ir nuotolio matavimo), kaip tiesės ir apskritimo sankirtos tašką.

  • Fizika Skaidrės
  • 2012 m.
  • Tomas
  • 14 puslapių (400 žodžių)
  • Fizikos skaidrės
  • MS PowerPoint 335 KB
  • Radiolokacija skaidrės
    9 - 3 balsai (-ų)
Radiolokacija skaidrės. (2012 m. Birželio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/radiolokacija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 22:12