Šarvai


Sutrumpinimų sąrašas. Įvadas. Šarvų tipai, jų sandara. Žmogui. Karinei technikai. Naujos rūšies apsauginės medžiagos, technologijos. Minkštieji šarvai („D3o“). IBM “Bionikos kūno šarvai”. Neperšaunami marškinėliai. Era. "Protingi" šarvai. ASPRO - A aktyvios gynybos sistema. Šarvai iš čiužinių - Tarian. "Iron Curtain". Šaulio identifikacija. Išvados. Literatūros sąrašas. Paveikslėlių sąrašas.

Visa žmonijos istorija yra neįsivaizduojama be konfliktų, karų ar jėgos panaudojimo. Vos atsiradus pirmiesiems ginklams, buvo pradėta ieškoti būdų nuo jų apsisaugoti ar bent sumažinti jų žalą. Iš čia ir atsirado poreikis šarvams, nes iki XVII a. karuose iki 90 % žmonių žūdavo nuo šaltųjų ginklų, todėl šarvai buvo labai svarbi kario aprangos dalis. Bet šarvai buvo naudojami ne tik žmogui apsaugoti, bet ir arkliams ar koviniams drambliams, vėliau ir džipams, laivams, traukiniams, tankams, sraigtasparniams ir t.t.

Ankščiau turbūt niekas net negalėjo įsivaizduoti šarvų kitokiu pavidalu išskyrus labai tvirtą metalo pluoštą. Bet tobulėjant technologijoms, ginklams, šarvai taip pat turi neatsilikti, kad galėtų suteikti maksimalią apsaugą, bei saugumo pojūtį. Juk kai karys jaučiasi užtikrintas, saugus, bei ramus, jis gali priimti objektyvesnius sprendimus per trumpesnį laiko tarpą, mažiau dvejoja ir nebijo rizikuoti.

  • Microsoft Word 827 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2165 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Šarvai
    10 - 3 balsai (-ų)
Šarvai. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sarvai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 04:37
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!