Saulės elektrinės projektavimas


Saules elektriniu projektavimas. Saules elektrines skaiciuokle. Saules elektrines apsauga. Saulės jėgainių projektavimas. Saules moduliu isdestymas. Saules jegaines skaiciuokle. Saulės jėgainės projektavimas. Zaibosaugos skaiciavimas. Fotomoduliai. Saules jegainiu apsauga.

Įvadas. Fotovoltinių modulių aprašymas. Keitiklių aprašymas ir parinkimas. Saulės elektrinės kabelių parinkimas. Galios transformatorių parinkimas. Trumpųjų jungimų skaičiavimas. Viršįtampių ribotuvų parinkimas. Kv iškroviklių parinkimas. Modulių išdėstymas, bei sujungimas ir valdymo įrenginiai. Elektrinės įžeminimo kontūro skaičiavimas. Elektrinės žaibosaugos skaičiavimas. Projekto techniniai ir finansiniai rodikliai. Išvados.

Šiuo metu, kai elektros poreikis vis didėja,o organinio kuro atsargos yra baigtinės ir nepaliaujamai senka, labai svarbūs tampa alternatyvieji atsinaujinantys energijos ištekliai, tokie kaip saulės, vandens ir vėjo energiją. Siekiant sustabdyti globalinį atšilimą ir išvengti su tuo susijusių problemų, būtina apriboti ir mažinti CO2 dujų emisijos lygį.

Šiame darbe projektuosime 10 MW saulės elektrinę, kuri savo pagaminamą galią atiduos į 10 kV elektros tinklą. Darbe parinksime fotomodulius, galios transformatorius, keitiklius, apsaugos įrenginius, apskaičiuosime įtampos ir galios nuostolius, atliksime žaibosaugos ir įžeminimo skaičiavimus.

10 MW saulės elektrinei pastatyti reikia 42550 saulės elementų Solet P60.6 WF-235 ir 20 keitiklių prie kurių jungiasi 180 lygiagrečiai sujungti blokai po 24 nuosekliai sujungtų elementų.

Elektrinei parinkti nuolatinės ir kintamos srovės kabeliai, apskaičiuoti įtampos kritimai ir galios nuostoliai juose. Įtampos kritimas smarkiai išauga artėjant prie keitiklio, dėl padidėjusių srovių.

Galios transformatorius pasirinktas 10 MVA galios.

Atlikus trumpųjų jungimų skaičiavimus trifazio trumpojo jungimo K2 srovės gaunamos didesnės už K1, nes trumpajam jungimui įvykus už transformatoriaus jį papildamai maitina sistemos elektrovara.

Elektrinės įrenginių apsaugai nuo vidinių, atmosferinių ar statinių viršįtampių įrengiami iškrovikliai ir įtampos ribotuvai.

Elektrinei patikimai apsaugoti nuo tiesioginių žaibo smūgių įrengiami 1320 žaibolaidžiai. Žaibolaidžiai bus 16 m. aukščio ir apsaugos įrenginius 2 m. aukštyje.

Aptarnaujančio personalo apsaugai ir patikimam apsaugos priemonių darbui įrengiamas įžeminimo kontūras.

Atlikus saulės elektrinės finansinius-ekonominius skaičiavimus nustatyta, kad idealiomis sąlygomis elektrinė turėtų atsipirkti penktaisiais eksplotavimo metais.

  • Microsoft Word 526 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (5782 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saras
  • Saulės elektrinės projektavimas
    9 - 2 balsai (-ų)
Saulės elektrinės projektavimas. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/saules-elektrines-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 20:10
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo