Sibiro taiga referatas


Sibiro miskai. Taigos gyvunija. Sibiro taigos augalija. Taigos klimatas. Taiga augalija. Taiga gyvunija. Sibiro gyvūnija. Taigos augalyja ir gyvunija. Kur yra sibiro taiga. Apie sibira knspektai.

Įvadas. Sibiro taiga. Taigos rūšys. Augalija. Gyvūnija. Baikalas. Gyvūnija. Augalija. Išvados. Literatūra.

Sibiro taiga užima milžiniškus plotus, tad nenuostabu, kad gamtiniu požiūriu šis kraštas yra išskirtinis. Taigoje vyrauja spygliuočių miškai, nemažai yra žolinės augalijos. Atšiaurus taigos klimatas diktuoja augalų ir gyvūnų įvairovę, kuri nėra labai plati, tačiau išskirtinė. Čia vyrauja gana dideli žinduoliai, bet taip pat yra nemažai ir mažesnių gyvūnų, kurie įvardijami, kaip brangiakailiai: sabalai, kiaunės ir t.t

Išskirtinę ir tikrai svarbią vietą Sibiro taigoje užima Baikalo ežero regionas. Baikalas – giliausias ežeras pasaulyje. Aplink šį ežerą susikūręs įdomus gamtovaizdis, kuris yra skaidomas net į keturis lygius, pagal ten augančią augaliją. Kalnų apsuptyje esančio ežero šlaitai apaugę nevienodai: kai kur dominuoja stepių augalija, kitur veši tankūs ir sunkiai praeinami miškai. Skirtingiems augalams reikalingos skirtingos augimo sąlygos, tad kalnuota teritorija leidžia augalijai prisitaikyti prie jiems tinkamesnio rėžimo.

Taigi, nors yra turima nemažai informacijos apie Sibiro taigą, tačiau šis kraštas, lyginant su kitomis vietovėmis, dar nėra pilnai ištirtas. Ten vyraujančios gamtinės – geografinės sąlygos, ne visada yra palankios tyrinėjimams. Daug yra teritorijų, kurios visiškai nebuvo prieitos žmogaus ir tai tik suteikia unikalumo, bei žadina norą sužinoti daugiau.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 772 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1296 žodžiai)
  • Sandra
  • Sibiro taiga referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sibiro taiga referatas. (2013 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sibiro-taiga-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:50
×