Škotai



Škotija anksčiau buvo nepriklausoma karalystė šiaurės vakarų Europoje. Dabar ji priklauso Jungtinę Karalystę sudarančiai šalių grupei; Škotija užima šiaurinį Didžiosios Britanijos salos trečdalį bei Hebridų, Orknio ir Šetlando salas. Škotija pietuose ribojasi su Anglija, rytuose jos krantus skalauja Šiaurės jūra, šiaurėje ir vakaruose Atlanto vandenynas, o pietvakariuose – Airijos jūra. Oficiali valstybinė kalba Škotijoje – anglų. Škotijos sostinė Edinburgas – vienas didžiausių Europos finansų centrų.
Televizija, telefonas, vaizdo magnetofonas, rašomoji mašinėlė, penicilinas – už šiuos išradimus turėtume padėkoti škotų išradėjams! Turbūt labiausiai visiems žinomas škotų kultūros akcentas – jų tradicinis tautinis drabužis – kiltas. Šį tautinį drabužį škotai dėvi šokdami savo tautinius šokius ir švenčių dienomis. Dūdmaišiai taip pat akcentuojami kaip itin svarbus Škotiškos kultūros elementas, neatskiriamas nuo kilto! Įėjimas į nacionalinius muziejus ir galerijas Škotijoje yra nemokamas!
Kodėl jie atvyko į tuometinę Lietuvos teritoriją?
,,Pažadėtosios žemės“ – Antilijos utopija.
Škotų teologai buvo sukūrę ,,Pažadėtosios žemės“ – Antilijos utopiją: kad egzistuoja tokia žemė, vieta, laisva nuo religinių persekiojimų, karų, kur bendruomenė gali laisvai darbuotis savo ir Dievo labui. Taip škotai, galbūt, bėgdami ir nuo anglų persekiojimų bei genami svajonės apie ,,Pažadėtąją žemę”, XVII amžiaus pirmojoje pusėje atvyko į Kėdainius.
Tai susiję su Kristupo II Radvilos 1627 m. privilegija, pagal kurią buvo galima laisvai atvykti į miestą ir jame kurtis. Belieka tik pridurti, jog škotai – to paties tikėjimo kaip ir Radvilos ir buvo jų ypatingai globojami.
- MS PowerPoint 993 KB
- 2015 m.
- Lietuvių
- 17 puslapių (619 žodžiai)
- Milita
-