Specialybės kalbos terminai


Specialybes terminai. Mechanikos inzinerijos terminai. Inzinerijos terminai. Specialybes kalba. Mechanikos terminai. Specialybes kalbos terminas. Mechanikos specialybes. Kas yra specialybes kalba. Specialybes kalba tai. Specialybes kalba referatas.

Įžanga. Terminai. Kirčiavimas. Terminų kūrimas. Literatūros sąrašas. Mechatronikos specializavimosi srities tikslas – suteikti mechanikos inžinerijos specialistams pakankamai žinių iš elektronikos, informatikos ir valdymo teorijos. Šios žinios yra būtinos eksploatuojant šiuolaikinius technologinius įrenginius.

Mechanikos inžinerijos bakalauras turi fundamentinių klasikinės ir moderniosios mechanikos žinių, geba spręsti techninius mechanikos inžinerijos uždavinius, turi projektavimo, laboratorinių tyrimų ir eksploatacijos praktinių įgūdžių. Mechanikos objektų projektavimas, gamybos organizavimas, sertifikavimas, eksploatacija ir remontas yra ir bus svarbi inžinerinio darbo sritis. Mechanikos inžinerijos specialistai yra plataus profilio, todėl laukiami ne tik mechanikos objektų, bet ir lengvosios, maisto pramonės, energetikos ir kitų pramonės šakų įmonių mechaninėse tarnybose, privačiose įmonėse. Studijuojantys mechanikos inžineriją studentai gali pasirinkti jų poreikius atitinkančią specializavimosi sritį: smulkių įmonių gamyba ir verslas bei mechatronika.

Smulkių įmonių gamybos ir verslo specialistai išmoksta suprojektuoti naują gaminį, organizuoti jo gamybą ir pardavimą.

Mechatronikos specializavimosi srities tikslas – suteikti mechanikos inžinerijos specialistams pakankamai žinių iš elektronikos, informatikos ir valdymo teakumulićtorius – įtaisas kaupiantis energiją kuria vėliau galima panaudoti technikos enciklopedija (44psl. ).

Amortizćtorius – mašinos arba statinio įtaisas smūgio poveikiui susilpninti. Konstrukciją lemia kietųjų kūnų ir dujų tamprumas arba skysčių klampaš technikos enciklopedija (75psl. ).

Deformćcija – kūno formos dydžio kitimas, dažnai veikiant apkrovoms arba kintant temperatūrai. technikos enciklopedija (383psl. ).

Dinamomčtras – jėgomatis, jėgos matuoklis. Pagal veikimo principą būna mechaninis, hidraulinis arba elektrinis. technikos enciklopedija (421psl. ).

Guõlis – mašinos mechanizmo, prietaiso atraminis elementas reikiamoje padėtyje laikantis besisukančius velenus, ašis ir kt. Mašinų dalis, priimantis jų apkrovas ir ir perdudantis korpusui. technikos enciklopedija (186psl. ).

Krumplićratis – krumplinės pavaros detalė – ratas su krumpliais sukimosi judesiui ir sukimo momentui kitam krumpliaračiui arba velenui arba krumpliastiebiui stumti. technikos enciklopedija (626psl. ).

Plėstłvas – daugiašmenis metalo pjovimo įrankis skylėm tiksliai glotniai apdirbti. technikos enciklopedija (86psl. ).

Pneumćtika – fizikos šaka, nagrinėjanti oro savybes ir jo judėjimo ypatumus. technikos enciklopedija (101psl. ).

Slańkmatis – matavimo įrankis, kuriuo matuojami detalių įšoriniai ir vidiniai matmenys. technikos enciklopedija (470psl. ).

Sriegģklis – sriegimo įrankis, kuriuo pjaunamguožlis (2) guoliuĢ guožlyje guoliuĢs.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (495 žodžiai)
  • Mokykla
  • Darius
  • Specialybės kalbos terminai
    9 - 1 balsai (-ų)
Specialybės kalbos terminai. (2011 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/specialybes-kalbos-terminai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 12:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo