Studentų požiūris į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotarpiu


Marijampolės kolegijos studentų požiūris į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotarpiu. Tarpinis atsiskaitymas. Ž. Advilonienė. ĮVADAS Tyrimo aktualumas , problematika. Tyrimo objektas. Tyrimo dalykas. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo hipotezė. Tyrimo metodas. Tiriamieji. Respondentų atrankos pagrindimas. Studentų anketa apie požiūrį į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotariu.


Tyrimo aktualumas, problematika. Jau daugiau kaip metai Lietuvoje yra įvestas karantinas dėl koronaviruso plitimo. Karantino ribojimai pakeitė kasdieninį žmonių gyvenimą. Tapo nebegalima susitikti su draugais, artimaisiais, pramogauti, apsilankti kavinėje, sporto klubuose, daugelyje parduotuvių ir t.t. Daugelis neteko darbo, o kartu pajamų šaltinio, žlugo smulkusis verslas, kiti pradėjo dirbti namuose. Švietimo ir mokslo institucijos organizavo mokymą nuotoliniu būdu. Žmonės pradėjo bijoti dėl savo ir artimųjų sveikatos. Prisitaikyti prie tokių pokyčių kiekvienam yra iššūkis. Visi šie dalykai turi neigiamos įtakos žmonių psihinei bei emocinei sveikatai. Tad kyla klausimai: kaip žmonės jaučiasi ir ką daryti, kad jų psichologinė būklė būtų geresnė? Panašiomis temomis yra atlikta daug tyrimų. Tyrimai rodo, kad karantino metu žmonės patiria stresą, jaučia nerimą, įtampą, liūdesį, pyktį, neturi motyvacijos dirbti, jaučiasi vieniši, baiminasi dėl ateities. Tad psichologinė pagalba bei rekomendacijos, kaip stiprinti psihinę sveikatą šiuo metu būtinos.

Atskleisti Marijampolės kolegijos studentų požiūrį į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotarpiu.

Tyrimo uždaviniai:

Išsiaiškinti dėl kokių priežasčių kenčia studentų psichinė sveikata.

Išsiaiškinti kokius metodus studentai naudoja siekdami pagerinti psichinę sveikatą pandemijos laikotarpiu.

Palyginti Marijampolės kolegijos studentų požiūrį į karantino įtaką psichinei sveikatai pagal amžių, lytį ir tai ar jie dirba ar ne.

Studentų psichinės sveikatos sutrikimams turi įtakos karantinio įvedimas šalyje.

Tyrimo metodas.

Tyrimo metodas – anketavimas. Šiuo būdu gaunama informacija iš didesnio studentų skaičiaus dėl to sudaroma objektyvesnė nuomonė. Matoma vyraujanti nuomonė, vertinimai. Galima pastebėti tendenciją kaip linkę studentai vertinti karantino įtaką psichinei sveikatai (negatyviai, pozityviai ar neutraliai).

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2023 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (760 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Studentų požiūris į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotarpiu
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Studentų požiūris į karantino įtaką psichinei sveikatai pandemijos laikotarpiu. (2023 m.). https://www.mokslobaze.lt/studentu-poziuris-i-karantino-itaka-psichinei-sveikatai-pandemijos-laikotarpiu.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:46
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo