Švedijos transportas


Švedijos vaidmuo šiandieniame pasaulyje. Švedijos eksportas/importas bendrai. Švedijos eksportas. Švedijos importas. Švedijos sunkiasvorių transporto priemonių parkas 2005-2011m. Vandens transportas. Oro transportas. Automobilių keliai. Eresūno tiltas. Geležinkelio transportas. Švedijos geležinkelių tinklas. Švedijos transporto infrastruktūros ir sistemos palyginimas su Lietuva. Didžiausios transporto įmonės Švedijoje. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Švedijos ekonomika, kaip viena stipriausių Europoje, labai greitai atsigavo po finansų krizės. Aukštųjų technologijų vystymas bei visapusiška socialinių išmokų sistema leido šaliai sparčiai pakilti iš nuosmukio bei būti vienai iš aukščiausius gyvenimo standartus turinčių šalių pasaulyje. Taip pat šiuo metu Švedijos ekonomika yra pripažįstama kaip viena iš globaliausių bei konkurencingiausių pasaulyje.

Švedija yra įvardijama kaip į eksportą orientuota valstybė. Daugiau nei pusė visos šalyje pagaminamos produkcijos yra eksportuojama. Šalies užsienio prekybos balansas jau ilgą laiką yra teigiamas.

Švedija yra 29 didžiausia eksportuotoja pasaulyje Mašinos, motorinės transporto priemonės, medienos ir popieriaus produktai, geležies ir plieno produktai, chemikalai, elektronika irtelekominikacijos įranga. Eksporto kryptys: Vokietija, Norvegija, Danija, Jungtinė Karalystė, JAV, Suomija,Nyderlandai, Prancūzija, Belgija.

Švedija yra 30 didžiausia importuotoja pasaulyje Mašinos, degalai, chemikalai, motorinės transporto priemonės,geležis ir plienas, maisto produktai, drabužiai, elektronika irtelekomunikacijos įranga, energijos produktai. Importo kryptys: Vokietija, Danija, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Suomija,Nyderlandai, Prancūzija, Rusija, Kinija.

Vandens transportu pergabenta 161 milijonas tonų arba 29% krovinių. Tai yra palyginus daug, daugiau pervežama tik kelių transportu, juo pervežama 322 milijonai tonų, kas sudaro 58%. Vidaus vandenys (ežerai ir upės, bet ne pelkės) užema 9% visos šalies teritorijos.

Švedijos uostai: Helsingborgas uostas Halmstado uostas Stockholms Hamnar Sioderteljės uostas Port Treleborgas.

  • MS PowerPoint 2090 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (768 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Švedijos transportas
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedijos transportas. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-transportas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 06:14
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo