Sveikatos stiprinimas darbo vietoje


Įvadas. Kas yra sveikatos stiprinimas darbe? Kodėl sveikatos stiprinimas darbe yra svarbus? Sveikatos stiprinimas. Sveikatos stiprinimo darbe. veiklos. Rizika sveikatai sveikatos priežiūros sektoriuje dirbančiųjų sveikatai. Pagrindiniai darbo aplinkoje kenksmingi ir pavojingi veiksniai. Radiologijos skyriaus darbuotojų sveikatos rizikos veiksniai. Stresas darbe. STResas darbe. Streso mažinimas. Kaip patys galime stiprinti savo sveikatą darbe?. Pratimai akims. Mankšta. ProjektAS „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“. „Menas žmogaus gerovei“. Išvados. Literatūra.


Tikslas – Pristatyti sveikatos stiprinimą darbo vietoje. Uždaviniai: Supažindinti, kas yra sveikatos stiprinimas darbe Sužinoti, kokiais būdais yra stiprinama sveikata darbe Apžvelgti pavyzdžius, kaip Lietuvoje vykdomas sveikatos stiprinimas.

Kodėl sveikatos stiprinimas darbe yra svarbus?

Fizikiniai veiksniai (jonizuojanti spinduliuotė, nejonizuojanti spinduliuotė, nepalankios darbo vietos mikroklimatinės sąlygos, elektromagnetiniai laukai darbo vietose, triukšmas, oro užterštumas dulkėmis ir kt.); cheminiai veiksniai (vaistinės medžiagos, dezinfekcinės medžiagos ir kt.); biologiniai veiksniai (bakterijos, virusai, mikroorganizmai sukeliantys įvairias ligas ir kt.); ergonominiai veiksniai (neteisingas fizinio krūvio paskirstymas, darbo sunkumas ir darbo įtampa, regos analizatorių įtampa); psichosocialiniai veiksniai (stresas, netinkamas darbo organizavimas, darbuotojų tarpusavio santykiai, aukšti darbo reikalavimai, netinkamos darbo sąlygos) Saulius Širvinskas, X LIGONINĖS MEDICINOS DARBUOTOJŲ NUOMONĖS APIE SAVO SVEIKATĄ IR DARBO APLINKOS SĄLYGAS VERTINIMAS, 2012, Kaunas.

Radiologijos skyriaus darbuotojų sveikatos rizikos veiksniai.

Kaip patys galime stiprinti savo sveikatą darbe? Pratimai akims.

Sveikatos stiprinimas darbe yra viskas, ką daro darbdaviai ir darbuotojai, kad darbuotojai rūpintųsi savo sveikata darbo vietoje. Pagrindiniai būdai stiprinti sveikatą darbe tai: gerinti darbo aplinką, skatinti dalyvauti fizinėje veikloje, bei mažinti stresą. Lietuvoje yra vykdomi įvairūs projektai sveikatos stiprinimui darbe, kaip pvz: projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ arba „Menas žmogaus gerovei“.

  • MS PowerPoint 3768 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1841 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Sveikatos stiprinimas darbo vietoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sveikatos stiprinimas darbo vietoje . (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-stiprinimas-darbo-vietoje.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:13
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo