Tiesioginis ir netiesioginis socialinis darbas


Tiesioginis ir netiesioginis socialinis darbas. Socialinis darbuotojas - tai specialistas. Socialinio darbo tikslas – siekti atkurti abipusiai naudingą individo ir visuomenės tarpusavio sąveiką. Socialinio darbuotojo vaidmenys ir atsakomybės. Vaidmenys. Tiesioginis socialinis darbas –Tiesioginis socialinis darbas yra skirtas padėti atskiram žmogui pagerinti savo situaciją. Netiesioginis socialinis darbas – nukreiptas į pokyčių bendruomenėje. Tiesioginio socialinio darbo iššūkiai. Ribota pažanga. Netiesioginio socialinio darbo poreikis. Socialinės aprėpties procesų skatinimas. Holistinis požiūris. Dirbant su žmonėmis. Socialinių problemų priežastys. Individo savybės. Tiesioginė pagalba ar įgalinimas bei paslaugų plėtojimas. Šalia tiesioginės – skubios ar ilgalaikės pagalbos teikimo turi būti dirbamas netiesioginis darbas. Tiesioginė pagalba. Neatidėliotina pagalba. Socialinio darbo ateitis. Technologijų integracija. Socialinio darbo profesija susiduria su įvairiais iššūkiais. Reikalingi įgūdžiai socialiniam darbui. Esminiai įgūdžiai. Etiniai apsvarstymai. Pagrindiniai principai.


Socialinio darbuotojo vaidmenys ir atsakomybės.

Jų darbas apima konsultavimą, krizių valdymą, išteklių teikimą ir advokaciją.

Konkretūs pavyzdžiai iš praktikos iliustruoja socialinio darbuotojo vaidmenis ir atsakomybes.

Tiesioginis socialinis darbas –Tiesioginis socialinis darbas yra skirtas padėti atskiram žmogui pagerinti savo situaciją, veikiant esamoje sistemoje, siekiant išlaikyti jos stabilumą.

Netiesioginis socialinis darbas – nukreiptas į pokyčių bendruomenėje, visuomenėje skatinimą ir veikimą, keičiant sistemos taisykles, kartu veikiant sistemos pokytį.

Kai dėmesys sutelkiamas tik į tiesioginį darbą su klientu, socialinės problemos sprendžiamos lokaliai, todėl bendra individo ir visuomenės tarpusavio sąveikos situacija gerėja nedaug.

Kai suteikiama tiesioginė pagalba vienam individui, kiti individai, susidūrę su analogiška socialine problema, taip pat laukia individualios pagalbos, o socialinių darbuotojų, teikiančių socialinę pagalbą, yra daug mažiau negu klientų, kuriems reikalinga pagalba.

Dėl didelio darbo krūvio socialiniai darbuotojai perkraunami darbu ir susidaro visos sąlygos jiems ,,perdegti".

Socialinis darbuotojas visuomenėje matomas kaip vienintelis atsakingas už socialinių problemų sprendimą, o visuomenės akyse sutapatinamas su klientais.

Netiesioginis socialinis darbas apima darbą su bendruomenės nariais, kurie vadovaujasi socialinės kontrolės nuostatomis, siekiant skatinti socialinės aprėpties procesus.

Netiesioginis socialinis darbas taip pat apima naujų socialinių paslaugų plėtrą bendruomenėje, rengiant naujus projektus ir dirbant su atsakingais asmenimis.

Netiesioginis socialinis darbas gali apimti naujų įstatymų aktų ar jų pataisų pasiūlymų teikimą per veiklą socialinių darbuotojų asociacijoje.

Holistinis požiūris į socialinio darbo praktiką padeda darbuotojams ir jų vadovams siekti pusiausvyros dirbant su žmonėmis.

Holistinis požiūris padeda siekti pusiausvyros dirbant žmonėms, siekiant jų gerovės ir vystymosi.

Dirbant su žmonėmis dėl kitų žmonių.

Holistinis požiūris padeda darbuotojams ir vadovams siekti pusiausvyros dirbant su žmonėmis dėl kitų žmonių, atsižvelgiant į platesnį socialinį kontekstą.

Suteikiant galimybę žmonėms padėti sau patiems.

Holistinis požiūris padeda suteikti žmonėms galimybę padėti sau patiems, skatinant jų savarankiškumą ir įgalinimą.

Socialinės problemos gali būti susijusios su individo savybėmis.

  • MS PowerPoint 8449 KB
  • 2024 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (753 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Tiesioginis ir netiesioginis socialinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tiesioginis ir netiesioginis socialinis darbas. (2024 m.). https://www.mokslobaze.lt/tiesioginis-ir-netiesioginis-socialinis-darbas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:13
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo