Žalgirio mūšis



LDK kariuomenei pavyko suklaidinti kryžiuočių žvalgybą ir susijungti su Lenkijos kariuomene. Sutelkę savo jėgas 1410m. Liepos 9d. Jungtinė kariuomenė įžengė į kryžiuočių teritoriją. Jos tikslas buvo apsupti ir užimti kryžiuočių sostinę Marienburgą, bet kelią pastojo pajėgiausia Europoje kryžiuočių kariuomnė. Geriau ginkluota kryžiuočių kariuomenė tikėjosi lengvos pergalės.
Manydamas, jog pergalė arti, į mūšį stojo ir Ordino magistras su rezerviniais pulkais. Tačiau lenkų jėgos buvo gerokai išblaškytos. Kryžiuočiai, patikėję savo sėkme, užtraukė pergalės giesmę. Tačiau staiga jiems iš šono smogė gretas pertvarkę ir į kovos lauką grįžę lietuviai. Kryžiuočių kariuomenė buvo sutriuskinta.
Įsigalejo Lietuva ir Lenkija. Jos iškilo į didžiųjų Europos valstybių tarpą, apie jas sužinojo Europa. Žalgirio mūšis išsprendė konkrečius Lenkijos bei Lietuvos ginčus su Ordinu.
Žalgiris buvo ,,teisingumo triumfas”. Europa pakeitė požiūrį į Lietuvą, atsiskleidė Ordino veidainystė, amoralumas,brutalumas. Žalgiris tapo Europos tautinio ir kultūrinio Gyvenimo riba, skiriančia vidurinius amžius nuo naujųjų laikų.