Žalgirio mūšis


Žalgirio mūšis skaidres. Žalgirio mūšio rezultatai. Zalgirio musis referatas. Žalgirio mūšis powerpoint. Zalgirio musio skaidres. Zalgirio musio manevras. Zalgirio musis ppt. Zalgirio musio powerpoint. Zalgirio musio pabaiga. Zalgirio musis prezentacija.

Rengimasis karui. Lemiamas lietuvių manevras. Mūšio pabaiga. Žalgirio mūšio rezultatai. LDK ir Lenkijos strateginiai tikslai kryžiuočių atžvilgiu sutapo, ordinas galėjo būti sutramdytaa sąjungininkų bendromis jėgomis. Bendras karo planas buvo aptatas1409m. pab. Kad kryžiuočiai negautų pagalbos, Jogaila ir Vytautas išsiuntinėjo Europos krikščionių valdovams raštus, kuriuose skundė Kryžiuočių ordiną, iškėlė kryžiuočiams moralinį kaltinimą.Kryžiuočiai savo ruožtu skundė Vytautą ir Jogailą, kad su kitatikiais jie nori atimti iš krikščionių jiems priderančias žemes. Praslinkus valandai nuo mūšio pradžios, kovojantys Vytauto pulkai ėmė trauktis. Tariamu bėgimu siekta išsklaidyti geriau ginkluotą priešų rikiuotę. Iš totorių išmoktas manevras pavyko. Vieni kryžiuočiai nusivijo apgaulingai bėgančiuosius, kiti užgriuvo kovos lauke likusius lenkus ir lietuvius.

LDK kariuomenei pavyko suklaidinti kryžiuočių žvalgybą ir susijungti su Lenkijos kariuomene. Sutelkę savo jėgas 1410m. Liepos 9d. Jungtinė kariuomenė įžengė į kryžiuočių teritoriją. Jos tikslas buvo apsupti ir užimti kryžiuočių sostinę Marienburgą, bet kelią pastojo pajėgiausia Europoje kryžiuočių kariuomnė. Geriau ginkluota kryžiuočių kariuomenė tikėjosi lengvos pergalės.

Manydamas, jog pergalė arti, į mūšį stojo ir Ordino magistras su rezerviniais pulkais. Tačiau lenkų jėgos buvo gerokai išblaškytos. Kryžiuočiai, patikėję savo sėkme, užtraukė pergalės giesmę. Tačiau staiga jiems iš šono smogė gretas pertvarkę ir į kovos lauką grįžę lietuviai. Kryžiuočių kariuomenė buvo sutriuskinta.

Įsigalejo Lietuva ir Lenkija. Jos iškilo į didžiųjų Europos valstybių tarpą, apie jas sužinojo Europa. Žalgirio mūšis išsprendė konkrečius Lenkijos bei Lietuvos ginčus su Ordinu.

Žalgiris buvo ,,teisingumo triumfas”. Europa pakeitė požiūrį į Lietuvą, atsiskleidė Ordino veidainystė, amoralumas,brutalumas. Žalgiris tapo Europos tautinio ir kultūrinio Gyvenimo riba, skiriančia vidurinius amžius nuo naujųjų laikų.

  • MS PowerPoint 1910 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (442 žodžiai)
  • Dasda
  • Žalgirio mūšis
    10 - 1 balsai (-ų)
Žalgirio mūšis. (2011 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/zalgirio-musis.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 15:32
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo