Žmogaus sveikatos, ligos sampratų analizė


Medicinos skaidrės. Žmogaus, sveikatos ir ligos sampratų analizė. Savarankiškas darbas. Kas yra žmogus? Kas yra sveikata? Kas yra liga? “Žmogaus” sąvoka – tai sudėtinga nuostata. Sugebėjimas bendrauti, prisitaikyti prie socialinės aplinkos ir kintančių sąlygų nėra vien žmogiškos savybės. Nesavanaudiški dvasiniai poreikiai nėra įgimti. Sveikata apibrėžiama dvejopai – vartojant neiginį arba teiginį. Visuomenė suvokia, jog sveikata – tai būklė. Teigiamas sveikatos supratimas akcentuoja gerovės būseną. Fizinę sveikatą lemia geras mūsų kūno funkcionavimas ir visų organizmo sistemų sveikumas (nervų. Protinė sveikata susijusi. Emocinė sveikata padeda. Socialinė sveikata atspindi santykius su šeima. Dvasinė sveikata yra gyvybiškai svarbi bendrai mūsų sveikatai. 20% sveikatą lemia genai, 20% – aplinka. Sveikatos mokymo tikslas – ugdyti elgesį ir vertybes, kurios sudarytų sveikos gyvensenos pamatus. Ką reiškia sveikas ir nesveikas žmogus? “Sveikata yra ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas” (Artūras Šopenhaueris). O kas yra liga? Tai būsena, kai gyvenama, nebūtinai mirštama. Liga gali būti apibrėžiama ir taip. Yra vidiniai ir. Liga tai galimybių, kurios organizmui gimus buvo duotos. Išvados. Taigi, žmogus, sveikata ir liga yra glaudžiai susiję tarpusavyje.


“Sveikata yra ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas” (Artūras Šopenhaueris).

Tai būsena, kai gyvenama, nebūtinai mirštama. Sveikata ir liga tampa būkle, kai siekiama, kad kiekvienas individas išgyventų. Ankščiau liga buvo individo problema, o vėliau (t.y. dabar) ji tampa visuomenės ar bendruomenės problema.

Taigi, žmogus, sveikata ir liga yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Tai lyg užburtas ratas. Jei sveikata pablogės, žmogus nesijaus gerai, taip gali atsirasti bet kokia liga, kuri jį kankins, ir taip keisis žmogaus dvasinė, socialinė, protinė, fizinė sveikata. Pablogės jo gyvenimo kokybė. Ir visas šitas ratas, nebeteks savo esmės. Už tai visada reikia puoselėti ir saugoti savo sveikatą!

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Vaida
  • 23 puslapiai (832 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 380 KB
  • Žmogaus sveikatos, ligos sampratų analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Žmogaus sveikatos, ligos sampratų analizė. (2015 m. Lapkričio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-sveikatos-ligos-sampratu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:22