Abraomo pašaukimas ir kelionė į pažadėtają žemę


Abraomo pašaukimas ir kelionė į pažadėtają žemę. Dievo pažadas Abramui. Rebeka. Izaokas ir Rebeka. Jokūbas gauna tėvo palaiminimą. Jokūbo sapnas. Jokūbo ,, Kova‘‘ su Dievu. Jokūbas ir Ezavas susitaiko. Juozapas mylimiausias – Jokūbo sūnus. Juozapo sapnao. Broliai parduoda Juozapą. Juozapas kalėjime. Juozapas – viso Egipto valdytojas. Juozapas – rūmininko ūkvedys. Išvada. Įžvalgos.


Abraomui nebaigus maldos prie šaltinio atėjo gražuolė vardu Rebeka. Ji prisipylė ąsotį vandens ir jau buvo beeinanti atgalios. Tik kelią jai pastojo Abraomo tarnas ir paprašė: ,,Duok man truputį vandens atsigerti iš savo ąsočio!’’ Mergina ištiesė man truputį jam ąsotį: ,, Gerk mano pone‘‘! O pagirdžiusi pakeleivį, tarė: ‚,Ir tavo kupranugarius pagirdysiu‘‘. Tarnas su nuostaba sekė akimis merginą, kol ji sėmė vandenį kupranugariams. Paskui paklausė jos: ,,Kieno duktė esi? Ar yra tavo tėvo namuose mums vietos pernakvoti?‘‘ Rebeka atsakė esanti Abraomo brolio Nakoro sūnaus Betuelio duktė. Išgirdęs tai, tarnas nusilenkė Viešpačiui ir pašlovino jį už tai, kad buvo atvestas tiesiai į Abraomo brolio namus.

Rebeka su Abraomo tarnu ilgai keliavo kupranugariais. Izaokas jų laukė ir poto išvydo artejantį karavaną su jam skirta sužadėtine. Iki to laiko jie vienas kito nebuvo matę. Bet jiedu vienas kitą labai karštai pamilo ir laimingai gyveno, nes paties Dievo jie buvo skirti vienas kitam. O Viešpats padovanojo jiem du sūnus – Ezavą ir Jokūbą. Jie buvo dvyniai.

Jokūbas prašėsi tėvo palaiminimo. Senukas, norėdamas įsitikinti, kad prieš jį tikrai jo mylimasis medžioklis – iš senatvės jam buvo aptemusios akys – palietė garuotas Jokūbo rankas ir... Patikėjo. Pasgardžiavęs savo mėgstamu valgiu, senasis Izaokas ramiai palaimino Jokūbą vietoj Ezavo. Taip Jokūbas apgavo savo brolį Ezavą ir buvo palaimintas tėvo per apsirikimą. Už tai Ezavas neapkentė savo brolio ir žadėjo jį nužudyti.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 994 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1815 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Luk
  • Abraomo pašaukimas ir kelionė į pažadėtają žemę
    10 - 1 balsai (-ų)
Abraomo pašaukimas ir kelionė į pažadėtają žemę. (2016 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/abraomo-pasaukimas-ir-kelione-i-pazadetaja-zeme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:58
×