Alpha lazerio veikimas ir valdymas


Įvadas. Apie įmonę „Alpha laser“. Lazeris al. Bendra apžvalga. Lazerio „AL 75“ techninės charakteristikos. Lazerio veikimo ir virinimo principas. Saugikliai. Lempos impulso generatorius. Vandens ir oro šilumokaitis. Rezonatoriaus ir optinio fokusavimo ir stebėjimo sistema. Lazerio spindulio valdymas. Inertinių dujų jungtis. Valdymo algoritmas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Yra daugybė lazerių, kurie gali būti suskirstyti į kategorijas atsižvelgiant į jų naudojamos terpės tipą:

Kietos terpės lazeriai- šie lazeriai yra pagaminti iš kietos terpės, tokios kaip rubinas arba kristaliniai, su blykste apvynioti aplink, kad sužadintų elektronus. Paprasčiausiai tuos lazerius naudoja tikslinėms paskirties sistemoms kariniuose įrenginiuose arba metalų pjaustyme.

Dujinės tepės - Šie lazeriai paprastai yra pagaminti iš helio arba helio neono ir gamina mūsų būdingą raudonojo lazerio šviesą. Taip pat yra CO2 lazeriai, kurie išskiria energiją infraraudonaisiais spinduliais. Šie galingi ir efektyvūs lazeriai paprastai naudojami pramoniniams pjovimo ir suvirinimo darbams.

Skystųjų terpės lazeriai - šie lazeriai naudoja skystus dažus, tokius kaip rodaminas. Elektronus sužadina arcinė lempa, blykstės lempa ar kitas lazeris. Skirtingai nuo kietojo kūno arba dujų lazerių, skystųjų dažų lazeriai gali sukurti platesnį šviesos dažnių juostą, todėl juos galima naudoti įvairiose srityse.

„Alpha laser“ vidutinio dydžio įmonė įsikūrusi Vokietijoje, kuri specializuojasi kuriant ir gaminant lazerines sistemas: suvirinimui, pjovimui ir grūdinimui. Lazeriniai įrenginiai naudojami prekybai ir pramoninei gamybai. Šiuo metu dirba 90 žmonių, per metus yra parduodama daugiau kaip 600 vnt. lazerinių įrenginių.

Įmonė įkurta 1994 m. fiziko Josef Höllbauer. Tais pačiais metais įmonė pristatė lazerį skirtą odontologijai. Šis lazeris susilaukė daug dėmesio visame pasaulyje. 1998 m. įmonė sukurdama „ALW vario 100“ lazerį įsiliejo į šiandienos svarbiausią rinkos segmentą – įrankių ir liejimo formų gamybą. Įmonė 2003 m. išleido mobilųjį „ALW“ lazerį. Nuo 2008 m. mobilusis „ALFlak“ užvaldė rinką, o nuo 2014 m. šio lazerio patobulinta versija „ALFlak Max“ standžiai įsitvirtino rinkoje kaip mobilusis ir automatinis suvirinimo lazeris.

Lazerio impulso metu ruošiniai židinio diapazone (vieta į kurią yra nukreiptas lazerio spindulys) yra įkaitinami iki lydymosi temperatūros, tuomet medžiagų suskystėjusios vietos subėga viena į kitą. Šis procesas įvyksta per trumpą laiką: 0,2 iki 0,5 ms. Po to medžiagos sukietėja sudarydamos vientisą kūną.

  • Microsoft Word 2718 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1845 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Alpha lazerio veikimas ir valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Alpha lazerio veikimas ir valdymas. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/alpha-lazerio-veikimas-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:33
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo