Anot kalbininkės Daivos Vaišnienės, tarmė yra namų kalba, gimtoji motinos kalba. Bendrinę kalbą gali pakeisti tarmės - Kalba, 5 potemė


Daiva vaišnienė tarmes ir bendrine kalba. Anot kalbininkes daivos vaisnienes tarme yra namu kalba gimtoji kalba.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 5 potemė 10 klasei 2015m. Kalba. Kalbėjimo potemė, yra išplėstinis planas nemokamai ir šaltiniai.
5. Anot kalbininkės Daivos Vaišnienės, tarmė yra namų kalba, gimtoji motinos kalba. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite situacijas ir sritis, kuriose bendrinę kalbą gali pakeisti tarmės.


Šiomis dienomis žiniasklaida mirgte mirga nuo įvairiausių straipsnių apie degraduojančią, globalėjančią lietuvių kalbą. Vieni teigia, kad mes per daug vartojame anglicizmų, kiti tuo tarpu piktinasi, nes mano jog jaunimas internetinį žargoną pradeda vartoti kasdienėje kalboje. Neabejoju, kad mūsų kalba susiduria su tam tikrais iššūkiais ir sunkumais, tad šiandien pakalbėsiu apie vieną išeitį – dažnesnį tarmių vartojimą mūsų bendrinėje kalboje. Pasiremsiu konkrečiais pavyzdžiais ir pateiksiu savo siūlymų, kaip galime išradingai paįvairinti savo bendrinę kalbą tarmėmis.

Kalbininkė Daiva Vaišnienė yra labai gražiai atsiliepusi apie lietuvių tarmes. Ji teigė, jog tarmė yra namų, gimtoji motinos kalba ir mes privalome ją gerbti. Aš su šiais žodžiais pilnai sutinku, tačiau šiomis dienomis tarmės yra šiek tiek primirštos.

Anot kalbininkės Daivos Vaišnienės, tarmė yra namų kalba, gimtoji motinos kalba. Bendrinę kalbą gali pakeisti tarmės - Kalba, 5 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/anot-kalbininkes-daivos-vaisnienes-tarme-yra-namu-kalba-gimtoji-motinos-kalba-bendrine-kalba-gali-pakeisti-tarmes-kalba-5-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:40