Ateities kompiuteriai ir telefonai



Ateities kompiuteriai. Virtuali realybė. Papildyta realybė. Intel belaidžiai įrenginiai. Jutiminė kompiuterija. Išmanusis telefonas kaip kompiuteris. Sienos kompiuterija. Lanksčios planšetės. Microsoft rankos juosta. Greitas duomenų perdavimas. Gyvenimas 3d. Ateities telefonai. Lankstus telefonas. Telefonai - apyrankės. Modulinis telefonas. Permatomi ekranai. Holograminio lietimo telefonai. Telefonai po oda.
Daugelį metų asmeninius kompiuterius sudarė monitoriai, klaviatūra ir didelė smėlio spalvos dėžė. Vėliau atsirado nešiojamieji kompiuteriai, dar vėliau – išmanieji telefonai, iPad‘ai.
Išmanieji telefonai turi daugiau galimybių nei paprasti telefonai. Dabar jų neatskiriama naudojimo dalis yra naršymas internetu, žaidimai, filmavimas ir fotografavimas. Jie dabar tapo tarsi maži kompiuteriai (iš tiesų, tai ir yra kompiuteriai), kurie gali tilpti kišenėse.
Išmanieji telefonai atsirado prekyboje beveik prieš du dešimtmečius, kaip alternatyva paprastiems mobiliems telefonams, kurie turėjo tik dvi bendravimo galimybes – žinutes ir skambučius. Išmanieji telefonai, kaip ir kompiuteriai, nuolat tobulėja, tad kokios galėtų būti tendencijos/vizijos, kurios laukia netolimoje ateityje?
Šiame darbe bus nagrinėjami planai, kuriuos kompiuterių ir išmaniųjų telefonų kompanijos siekia įvykdyti artimiausioje ateityje ir taip pat vizijos, kurių dar reikės palaukti.
Jau yra sukurti elementarūs virtualios realybės akiniai Google Cardboard ir Samsung Gear VR. Tačiau šie du modeliai yra riboti, nes jiems valdyti būtinai reikia išmaniojo telefono ir programinė įranga yra analogiška mobiliojo telefono programėlėms, kurios siūlo tik dalį kompiuterio galimybių.
Greitai pažangesni virtualios realybės įrenginiai bus prieinami pirkėjams. Šie įrenginiai turės patobulintus ekranus, reagavimo į veiksmus technologijas ir naujus, specialiai suprojektuotus, valdiklius.
Prekyboje netrukus pasirodys ilgai lauktas Oculus Rift , HTC Vive ir PlayStation VR.
Virtualios realybės išradimai pakeis žaidimų pasaulį, verslą, kariuomenės treniruotes ir bendrą pasaulio suvokimą. Tačiau, kad išsipildytų visi šie pažadai, šių įrenginių kaina turėtų būti prieinama. Prognuozuojama, kad Oculus Rift bus prieinamos kainos, tačiau HTC Vive ir PlayStation VR turėtų būti labai brangūs.
Panaši į virtualią realybę, papildyta realybė yra kažkas panašaus į dabartinius žaidimus išmaniaisiais telefonais. Skirtumas tas, kad virtuali realybė leidžia patirti pilnai skaitmeninį išgyvenimą, o papildyta realybė – tai skaitmenis sluoksnis, dengiantis fizinį pasaulį.
Microsoft HoloLens šiuo metu yra populiariausias papildytos realybės išradimuose. Prietaisas leidžia kautis su zombiais ir plėšikais, kurie pluola iš nugaros. Šis įrenginys taip pat leidžia medicinos studentams apžiūrėti 3D širdies modelį viduryje auditorijos ir taip pat turi daugelį kitų funkcijų.
- Microsoft Word 3541 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (1816 žodžiai)
- Universitetas
- Vaiva
-