Atlanto vandenynas pristatymas



Atlanto vandenynas. Darbo tikslas išanalizuoti Atlanto vandenyną. Atlanto vandenynas. Įlankos. Meksikos įlanka. Biskajos įlanka. Gvinėjos įlanka. Salos ir salynai. Niufaundlando sala. Britų salos. Didžiosios Antilų salos. Islandijos sala. Folklando (Malvinų) salos. Pagrindinės srovės. Benegelos srovė. Kanarų srovė. Labradoro srovė. Golfo srovė. Brazilijos srovė. Išvados.
Darbo uždaviniai: 1) Aprašyti Atlanto vandenyno įlankas. 2) Pristatyti vandenyno salas ir salynus. 3) Išanalizuoti vandenyne tekančias šiltąsias ir šaltąsias sroves.
Antras pagal dydį vandenynas. 106.4 mln. km² ploto vandenynas apima apie penktadalį planetos paviršiaus ir apie 29% Žemės vandens paviršiaus ploto.
Įlanka – vandens telkinių dalis, toli įsiterpusi į sausumą, bet susisiekianti su pagrindine jo dalimi. Didžiausios Atlanto vandenyno įlankos: 1) Meksikos įlanka. 2) Biskajos įlanka. 3) Gvinėjos įlanka.
Meksikos įlanka – iš daugelio pusių įlanka apsupta pietrytinės Šiaurės Amerikos dalies. Su Atlanto vandenynu ją jungia Floridos sąsiauris tarp Floridos ir Kubos, o su Karibų jūra – Jukatano sąsiauris. Įlankos plotas – 1,55 mln. km². Šiauriniai įlankos krantai priklauso JAV, vakariniai ir pietiniai – Meksikai. Pakrantės ilgis: 2,805 km. Įlankos gylis iki 4384 m.
Biskajos įlanka – tai įlanka apsupta vakarinės Europos dalies. Įlankos plotas – 200 000 km². Šiauriniai ir rytiniai įlankos krantai priklauso Prancūzijai, pietiniai – Ispanijai. Pakrantės ilgis: 400 km. Įlankos gylis iki 5100 m. Potvynio-atoslūgio amplitudė iki 6,7 m.
Gvinėjos įlanka – tai įlanka apsupta vakarinės Afrikos dalies. Įlankos plotas 1,5 mln. km². Šiauriniai įlankos krantai priklauso Dramblio kaulo krantui, Togui, Beninui. Šiaurės rytų įlankos krantai priklauso Nigerijai ir Kamerūnui.
- MS PowerPoint 2128 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 20 puslapių (609 žodžiai)
- Universitetas
- Kristijonas
-