Auksas referatas


Referatas apie auksa. Aukso prabavimas. Chemijos referatas apie auksa. Skaidrės apie metalą platina. Referatai auksas. Auksas referatai. Referatas apie metalus. Investicinis auksas referatas. Metalas auksas referatas. Auksas visomis pasaulio kalbomis.

Auksas istorijoje. Aukso prabavimas. Auksas, kaip cheminis elementas. Įdomybės.

Manoma, kad per visą žinomą aukso išgavomo laikotarpį išgauta apie 100 -105 tūkst. Tonų aukso. Apskaičiuota, kad visą šį aukso kiekį galima sutalpinti į rutulį, kurio skersmuo butų 46m. Manoma, kad apie 10 tūkstančių tonų aukso prarasta negryštamai – jis išsisklaidė kaip atliekos jį lydant, apdorojant ir t. T. Žurnalistai apskaičiavo, kad visas pasaulio atsargas, kurios sudaro apie 80 - 87 tūkstančius tonų, būtų galima sukrauti paryžiaus triumfo arkos vidurinėje angoje.

Manoma, kad apie10 tūkstančių tinų aukso yra privačių asmenų rankose. Pavyzdžaiui, pranūzijos piliečiams nuosavybės teise priklauso apie 3 tonas aukso, apie 1500 tonų aukso yra kitų europos šalių piliečių seifuose ar papuošalų dėžutėse. Manoma, kad daugiausia aukso yra indijoje, nes ten neturtinga valstiečių šeima pagal tautines tradicijas turi bent šiektiek aukso.

Auksas aprašomas įvairioje literatūroje visomis pasaulio kalbomis. Itin daug dėmesio jam skirta šventajame rašte, ten jis paminėtas net 415 kartų, kaip ir daugelyje kitų žinomų raštų ar knygų.

  • Microsoft Word 218 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (2098 žodžiai)
  • Auksas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Auksas referatas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/auksas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 28 d. 15:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo