Automatikos ir apsaugos sitemos


Elektronikos kursinis darbas. Gyvenamojo namo apsauginės siganlizacijos projektavimas. Anotacija. Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Gyvenamojo namo patalpų apžvalga. Apsauginės sistemos apžvalga. Elektroninės apsaugos sistemos apibūdinimas. Elektroninės apsaugos sistemos formuojami pranešimai. Apsaugos signalizacija. Technologijos ir darbo organizavimo dalis. Naudojamos medžiagos ir montavimas. Judesio jutiklis. Stiklo dūžio jutiklis. Magnetinis kontaktas. Lauko sirena. Programavimas. Kalbos pasirinkimas pk. Klaviatūroje. Greitas apsaugos įjungimas. Apsaugos įjungimas su sirenos patvirtinimu. Apsaugos įjungimo klaidos. Apsaugos išjungimas. Apsaugos įjungimas namuose („stay arming“) režimu. Naktinis apsaugos įjungimas. Begarsis apsaugos įjungimas. Pavojaus mygtukai. Skambantis aliarmo signalas. Laiko ir datos programavimas. Laikinas zonų išjungimas. Laikinai atjunktų zonų atstatymas. Laikino zonų atjungimo grupės. Gedimai. Sistemos gedimų parvirtinimas. Durų skambutis (įėjimo/išėjimo signalas). Kodų programavimas. Vartotojo kodai. Kodo ištrynimas. Vartotojo komandos. Šviesumo/kontrasto keitimas. Užrašų programavimas. Įvykių atminties peržiūra. Sričių būsenos peržiūra. Jutiklių perkrovimas. Darbuotojų sauga ir ekologija. Darbų saugos reikalavimai.


Mano kursinis darbas yra apie užmiesčio gyvenamojo namo apsauginę sistemą. Šiais laikais ši sistema yra ypač aktuali žmonėms, kurie turi prabangesnius būstus. Kaip žinia prabangūs daiktai, traukia vagis, o nuo jų apsisaugoti nori kiekvienas. Šiais laikais geriausias būdas apsaugoti savo būstą ir jame esantį turtą yra įsirengti apsauginę signalizaciją, kuri darosi vis pažangesnė ir priinamau didesnei žmonių visumai. Šio darbo metu bus siekiama susipažinti bei praplėsti teorines žinias apie apsauginės sistemos elementus, kaip jie veikia, bei išmokti juos sujungti į vieną veikiančią apsauginę sistemą, kuri būtų pritaikyta pasirinktam gyvenamajam namui. Tikimasi, kad suprojektuota apsauginė signalizacija realybėje veiktų be priekaištų ir atliktų svarbiausią savo užduoti- apsaugotų nuo ilgapirščių.

Automatikos ir apsaugos sitemos. (2013 m. Gegužės 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/automatikos-ir-apsaugos-sitemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:55