Baltų genčių formavimas


Baltu genciu susiformavimas. Baltų susiformavimas. Aukštaičių gentis. Baltų gentys. Skaidres apie baltu gentis. Baltu genciu formavimasis. Baltų gentys referatas. Skaidres apie baltus. Kaip susidare baltu gentys. Skaidres apie baltų rubus.

Aukštaičiai. Sėliai. Žiemgaliai. Jotvingiai. Kuršiai. Skalviai. Galindai. Žemaičiai. Prūsai. Latgaliai. Lietuviai. Manoma, kad aukštaičių gentys susiformuoti Viamžiuje. Jiems didelę ytaką turėjo lietuviai, iš kurių plito mirusiųjų deginimo paprotys. Pirmą kartą aukštaičiai paminėti Petro Dusburgiečio kronikoje, kalbant apie 1294-1300m. įvykius. Aukštaičių vardas šiandien plačiai vartojamas keletu reikšmių; Aukštaičiai – viena iš baltų genčių. Aukštaitija – viena iš Lietuvos valstybių žemių; viena iš Lietuvos etnografinių regionų. Aukštaičių tarmė – viena iš dviejų pagrindinių lietuvių kalbos tarmių. Lietuvių protėviai priklausė rytų baltams, kurie į atskiras gentis suskilo maždaug Itūkst. Viduryje. Lietuviai buvo didžiausias genčių junginys. Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas 1009m. Vokietijos miesto Kvedlinburgo analuose.

Manoma, kad aukštaičių gentys susiformuoti viamžiuje. Įvykius. Aukštaitija – viena iš Lietuvos valstybių žemių; viena iš Lietuvos etnog iki ivamžiaus sėlių protėviai priklausė bendrai kultūrinei sričiai au latgaliais, žiemgaliais, ir žemaičiais. Sėliai iš jų išsiskyrė vėliausiai – vi amžiuje. Vienas iš svarbiausių sėli v-vi amžiuje rytų baltams skylant į atskiras gentis, mūšos ir lielupės baseinuose susidarė atskira žiemgalių gentis. Istoriniuose šaltiniuose žiemgalius skandinavai mini maždaug nuo 870metų. Vakarų žiemgalių centras buvo tėrvetės pilis. Žiemgalai kalbėjo sava kalba, kuri išny kalbininkai ir archelogai sutaria, kad ankščiausiai iš bendro baltų kamieno išsiskyrė vakarų baltai – jotvingiai ir prūsai. Tai įvyko maždaug vi-v amžiuje pr. Kr. Manoma kad maždaug itukūst. Viduryje iš bendro jotvingių vieneto išsiskyrė keturios mažesnės gentys:jotvingiai, sūduviai, dainaviai, ir palekiai. Pagrindinis jotvingių verslas buvo žemdirbystė. Istorinės sąlygos vertė jotvingius gaminti daug ginklų. Pirmą dėl kuršių atsiradimo laiko yra daugiausia neaiškumų. Kuršių gyvenvietės ir piliakalniai dažniausiai stovėjo paupiuose ir kitose gintis,prekiauti, užsiimti žemdirbyste patogiausia vietuose. Kuršių stambieji centrai buvo – palanga žinios apie skalvius nėra vienareikšmės. Kai kurie tyrinėtijai skiria dvi skalvių sritis. Viena iš jų – šiaurinę – archelogas a. Tautvičius priskiria lamatiečiams remdamasis tuo, kad xiiamžiaus istoriniai šaltiniai tarp kuršo ir skalvos mini esant lamatos žemę.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (512 žodžiai)
  • Baltų genčių formavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baltų genčių formavimas. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/baltu-genciu-formavimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:05
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo